Kuba Wojewódzki jeszcze w czasie studiów zaczął współpracę z "Magazynem Muzycznym". W Rozgłośni Harcerskiej, a potem w Trójce, prowadził audycje muzyczne. W 1990 roku otrzymał posadę dyrektora artystycznego w fonograficznej firmie Arston. Tam projektował okładki płyt, odpowiadał też za realizację teledysków do takich przebojów jak "Mój dom" zespołu Ira, "Eli lama sabachtani" Wilków czy "Euforia" Urszuli. Wkrótce też zaczął rozwijać karierę telewizyjną, ale w Kubie Wojewódzkim z lat 90. trudno rozpoznać obecnego "Króla TVN-u".
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
W 1992 roku Wojewódzki otrzymał od szefa telewizyjnej Jedynki, Piotra Radziszewskiego, propozycję prowadzenia programu "Rockendroller". – Byłem wówczas bardzo młodym człowiekiem, a były to czasy, kiedy w telewizji była tylko Jedynka i Dwójka – wspominał w rozmowie z "Dziennikiem". Przeprowadzał w nim wywiady z artystami, popularnymi zespołami i opowiadał o muzyce.
W sieci można znaleźć sporo archiwalnych fragmentów programu. Dzięki nim można wywnioskować, że choć z wyglądu dziennikarz niewiele się zmienił, preferował nieco inny styl i zachowywał się zupełnie inaczej, niż nas do tego przyzwyczaił w swoim talk-show. Kuba Wojewódzki w programie z lat 90. wydaje się o wiele spokojniejszy niż dziś. Wywiady prowadził łagodnie, choć nie unikał dociekliwych pytań.
Z Telewizji Polskiej Kuba Wojewódzki trafił w końcu do Polsatu. To dzięki emitowanemu w tej stacji talent-show "Idol" zyskał największą sławę jako showman. W Telewizji Polsat prowadził też pierwsze sezony autorskiego talk-show, "Kuba Wojewódzki". Program od 2006 roku można oglądać na antenie TVN-u.