Dolph Lundgren gra w nowym serialu ze świata "Wiedźmina". Imię jego bohatera zaczyna się na "B"

Dolph Lundgren w najnowszym wywiadzie wyjawił, że właśnie kręci w Kapsztadzie zdjęcia do serialu "Szczury". To spin-off "Wiedźmina o grupie młodych zbójników, do których w czasie swojej tułaczki dołączyła Ciri. Są już doniesienia o tym, kogo szwedzki aktor gra. Imię postaci zaczyna się na "B", ale na szczęście nie jest to Bonhart.

Netflix przygotowuje właśnie trzeci sezon "Wiedźmina" z Henrym Cavillem (po raz ostatni) w roli głównej do premiery w czerwcu, tymczasem na planie filmowym pracuje już ekipa serialu "Szczury". Produkcja będzie poświęcona przygodom bandy młodych i niepokornych rozbójników, którzy w swoje szeregi przyjęli Ciri, kiedy ta rozdzielona z Geraltem tułała się po kontynencie. I jak donosi poświęcony zbieraniu wszystkich informacji o produkcjach ze świata opisanego przez Andrzjea Sapkowskiego serwis "Redanian Intelligence", w obsadzie spin-offu znalazł się legendarny gwiazdor kina akcji, Dolph Lundgren.

Zobacz wideo Musimy porozmawiać o Henrym Cavillu i "Wiedźminie"

Dolph Lundgren w "Szczurach". Zagra postać znaną z książki

Dolph Lundgren u szczytu hollywoodzkiej sławy był w latach 80. i 90., kiedy to pojawiał się w takich filmach jak "Rocky IV", "Uniwersalny żołnierz", "Władcy wszechświata" czy "Punisher". Kilka dni temu rozmawiał ze szwedzką gazetą "Aftonbladet". W trakcie wywiadu wyjawił, że właśnie przebywa w Kapsztadzie, gdzie gra w spin-offie "Wiedźmina". Choć oczywiście oficjalnych komunikatów na ten temat jeszcze nie ma, to "Redanian Intelligence" udało się już nawet ustalić, jaka rola przypadła mu w udziale. Serwis najpierw zaznacza, że imię bohatera zaczyna się na literę "B", ale też od razu uspokaja, że nie jest to łowca nagród Bonhart (czytelnicy książek Sapkowskiego wiedzą, że jest przerażająco skuteczny i sadystyczny w swoim fachu).

Dolph Lundgren ma zagrać Brehena. To wyjątkowo brutalny wiedźmin ze szkoły Kota, znany z tego, że nie zawaha się przed zabijaniem ludzi (czego wiedźmini zazwyczaj nie robią). Po tym, jak doprowadził do rzezi w jednym z miast często jest zwany Kotem z Iello - od miejsca, w którym dopuścił się ludobójstwa. Postać pojawia się krótko m.in. w "Sezonie burz", gdzie dochodzi do konfrontacji z Geraltem.

"Szczury" mają być prequelem, co oznacza, że akcja serialu będzie toczyć się przed wydarzeniami z głównego "Wiedźmina". Członków bandy widzowie poznają zatem na etapie, na którym ci nie poznali jeszcze Ciri - do tego spotkania ma dojść dopiero w trzecim sezonie. Jak podaje serwis winteriscoming.net, w obsadzie znaleźli się: Ben Radcliffe jako Giselher, Christelle Elwin w roli Mistle, Fabian McCallum zagra Kayleigha, Aggy K. Adams portretuje Iskrę, Juliette Alexandra to Reef, a Connor Crawford wcieli się w Asse.

Więcej o: