''Sukcesja'' - sezon 5. Czy możemy liczyć na nowe odcinki popularnego serialu? Sprawdzamy

Czy powstanie 5 sezon serialu ''Sukcesja''? Okazuje się, że były na niego pewne pomysły i to dość mocno różniące się od siebie - tak przynajmniej twierdzi jedna z gwiazd serii.

''Sukcesja'' - sezon 5. Jaka jest szansa na jego powstanie?

Czy 5 sezon ''Sukcesji'' faktycznie będziemy mogli niedługo oglądać? Pewnym smaczkiem stała się tu wypowiedź Kierana Culkina, czyli serialowego Romana, który zdradził nieco informacji na temat pomysłów stworzenia piątej serii. Zdaniem aktora twórcy serialu mieli aż trzy koncepcje dalszego rozwoju istotnych wątków. Niewiele wiemy jednak odnośnie szczegółów, bo Culkin nie chciał ich zdradzić.

Sam fakt powstania pomysłów na temat piątej serii mógłby świadczyć o tym, że coś jest na rzeczy. Dodatkowym argumentem za stworzeniem kolejnej odsłony jest sukces finału ostatniej serii pod względem oglądalności. Problemem pozostaje jednak w dalszym ciągu deklaracja, którą Jesse Armstrong złożył jeszcze przed czwartym sezonem serialu. Zapewnił wtedy, że jest to koniec historii z Royami w rolach głównych, bo kontynuowanie na siłę głównego wątku mogłoby prezentować się sztucznie. Szansa na piątą serię jest więc raczej niewielka, ale fabuła zdaje się dopuszczać tu pewne możliwości. 

''Sukcesja'' HBO - finał z rekordem oglądalności

''Sukcesja'' HBO stała się jednym z serialowych hitów. Finał skupił przed telewizorami w Stanach Zjednoczonych aż 2.9 miliona widzów. To nowy rekord oglądalności w przypadku tego tytułu. Poprzedni najlepszy wynik był ustalony na poziomie 2,75 miliona. Wskaźniki dotyczące ostatniej części serialu są w każdym aspekcie pozytywne - finał ostatniego sezonu był oglądany aż o 68 proc. chętniej od ostatniego odcinka trzeciej serii.

Zobacz wideo PopKultura odc. 157

''Sukcesja'' - zarys fabuły

''Sukcesja'' jest serialem emitowanym od 2018 r. Fabuła snuje się wokół wątku walki o władzę i wielkie pieniądze. Bohaterami są przedstawiciele rodziny Royów, którzy posiadają dużą korporację. Logan Roy, głowa rodziny, ma przekazać tytułową sukcesję jednemu ze swoich dzieci. Chociaż kandydatem zdaje się być Kendall Roy, posiadający doświadczenie w prowadzeniu jednego z działów firmy, to rodzinne niesnaski szybko poddają ten wybór w wątpliwość. Kto będzie sukcesorem Logana Roya? Tego dowiedzą się fani serialu, którzy przebrną przez cztery atrakcyjne i docenione przez widzów sezony. 

''Sukcesja'' - obsada

Kogo można znaleźć w obsadzie ''Sukcesji''? W czterech sezonach serialu zagrali przede wszystkim:

  • Brian Cox - Logan Roy;
  • Kieran Culkin - Roman Roy;
  • Jeremy Strong - Kendall Roy;
  • Sarah Snook - Siobhan Roy;
  • Nicholas Braun - Greg;
  • Hiam Abbas - Marcia Roy;
  • Alan Ruck - Connor Roy.

''Sukcesja'' - serial doceniony przez widzów i krytyków

Bardzo możliwe, że nie doczekamy się piątego sezonu serii HBO. Nie oznacza to jednak, że nie warto przypomnieć sobie dotychczas powstałych odcinków. Czemu warto sięgnąć po serial ''Sukcesja'' po raz pierwszy? Przemawiają za tym już choćby wysokie oceny na portalach poświęconych filmom i serialom. 

Zobacz też: Najlepsze komedie: zabawne produkcje na poprawę humoru. Filmy w sam raz na wieczór

*W materiale wykorzystano zdjęcia HBO

Więcej o: