Zwiastun "Warszawianki" już jest! A w nim powabny Borys Szyc i... złodziejska małpa

Platforma SkyShowtime niedawno wystartowała w Polsce. Lada moment wyjdzie najbardziej wyczekiwana polska premiera tego serwisu. W sieci właśnie pojawił się zwiastun serialu "Warszawianka", w którym w główną postać wcielił się Borys Szyc. To tragikomiczna opowieść o losach czterdziestoletniego playboya będącego żywą legendą stolicy.

Pierwszy polski serial SkyShowtime Original zadebiutuje w serwisie już 19 czerwca. Premierowo zostaną udostępnione dwa odcinki, a kolejne dziewięć będzie się ukazywać co poniedziałek. Głównym bohaterem produkcji jest Franek "Czuły" Czułkowski, w którego wcielił się Borys Szyc. To 40-letni kobieciarz i chodząca legenda miejska, którego portret psychologiczny jest o wiele głębszy, niż mogłoby się wydawać.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

"Warszawianka" zbliża się wielkimi krokami! Już wkrótce na SkyShowtime

"Czuły" to zarówno nieodpowiedzialny imprezowicz i seryjny uwodziciel, jak i przyjaciel wszystkich. Na co dzień otaczają go najciekawsze postaci miasta, a w serialu będziemy śledzić jego zmagania w walce z rzeczywistością. 40-latek nieustannie próbuje uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie, co doskonale przedstawia pierwszy zwiastun "Warszawianki".

Widzimy w nim różne sceny z intensywnego życia głównego bohatera, który jako narrator opowiada nam o tym, że żyje się dla pojedynczych chwil. Po chwili dodaje, że te momenty, które pozwalają nam zapomnieć o otaczającym świecie, w gruncie rzeczy są tylko "złudzeniem". A w międzyczasie możemy podejrzeć "Czułego" jako imprezowicza, kochanka, ojca, jak i zagubionego mężczyznę. Pod koniec słyszymy dwa hasła: "nigdy nie będziemy bardziej wolni niż teraz" i "nie bój się, ku*wa, miłości".

 

W serialu możemy się spodziewać także nagłych zwrotów w akcji. Zwiastun pokazuje nam, że w produkcji zobaczymy tak nieoczywistą postać jak małpka, a główny bohater cudem uniknie oberwaniem szklaną butelką w głowę. Z pewnością ważnym elementem fabuły "Warszawianki" będzie też kontakt głównego bohatera z córką Niną (Milena Goździela), która budzi w nim ambiwalentne uczucia. Natomiast miejscem, w którym bohaterowie będą spędzać czas, jest klub Warszawska, który należy do "Czułego".

Serial został wyreżyserowany przez Jacka Borcucha na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka. Autorem zdjęć jest Piotr Uznański. Oprócz Borysa Szyca i Mileny Goździeli w serialu wystąpiły inne uznane nazwiska takie jak: Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Ilona Ostrowska, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Zofia Wichłacz, Paulina Gałązka, Jan Peszek, Maja Pankiewicz, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek, Marta Ścisłowicz, Tomasz Włosok i Marcin Januszkiewicz.

Więcej o: