"Czarne Lustro" wraca po czterech latach przerwy. Sprawdzamy przed premierą, o czym będą odcinki

Nagrodzony Emmy serial science-fiction powraca z nowym - już szóstym - sezonem na platformę Netflix. Widzowie będą mogli obejrzeć pięć świeżych odcinków już od 15 czerwca, a twórcy zapowiadają, żeby "spodziewać się niespodziewanego". Wiemy też, że czeka nas gwiazdorska obsada, bo pojawią się m.in. Michael Cera, Salma Hayek, Aaron Paul, Josh Hartnett czy Ben Barnes.

Nie ma przesady w stwierdzeniu, że nowy sezon "Czarnego Lustra" był długo wyczekiwany. Twórca serialu i autor scenariusza Charlie Brooker kazał widzom czekać aż cztery lata. Netflix już teraz zapewnia, że szósta seria mrocznej i satyrycznej antologii jest jak do tej pory najbardziej nieprzewidywalną częścią ze wszystkich oraz że wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Co wiemy o nowym sezonie?

"Czarne Lustro" wraca 15 czerwca. Opisy odcinków

Szósta seria "Czarnego lustra" składa się z pięciu odcinków, do których scenariusze napisał Charlie Brooker. Każdy z nich ma do tego inną obsadę i reżysera. Tak wygląda zwiastun:

Zobacz wideo Szósty sezon "Czarnego lustra"

Pierwszy odcinek nosi tytuł "Joan jest okropna". Jego główna bohaterka jest teoretycznie zwyczajną kobietą, ale pewnego dnia z zaskoczeniem odkrywa, że globalna platforma streamingowa nadaje bardzo prestiżowy serial, który dokładnie opowiada o jej życiu, a główną rolę gra w nim nikt inny niż Salma Hayek. W obsadzie odcinka znaleźli się: oczywiście Salama Hayek, a także : Annie Murphy, Ben Barnes, Himesh Patel, Michael Cera i Rob Delaney. Za reżyserię odpowiedzialny był Ally Pankiw.

Z kolei "Loch Henry" opowiada o młodej parze, która przyjeżdża do sennego szkockiego miasteczka, by nakręcić przyrodniczy film dokumentalny. Na miejscu odkrywają jednak, że miejscowość skrywa skandaliczną tajemnicę o szokujących wydarzeniach z przeszłości. Zagrali Daniel Portman, John Hannah, Monica Dolan, Myha’la Herrold, Samuel Blenkin, a reżyserował Sam Miller.

"Beyond The Sea" to z kolei odcinek, w którym akcja rozgrywa się w alternatywnej wersji 1969 roku. Dwaj mężczyźni wysłani zostali na niebezpieczną misję techniczną, a do tego zmagają się z konsekwencjami "niewyobrażalnej tragedii". W rolach głównych pojawili się Aaron Paul, Auden Thornton, Josh Hartnett, Kate Mara i Rory Culkin. Tym razem reżyserem był John Crowley.

"Mazey Day" opowiada o zagubionej celebrytce, która uciekła z miejsca wypadku i zmaga się z konsekwencjami tego zachowania obserwowana nieustannie przez paparazzich. Zagrali Clara Rugaard, Danny Ramirez i Zazie Beetz, zaś za reżyserię odpowiadała Uta Briesewitz. Odcinek "Demon 79" znowu rozgrywa się w przeszłości. Mamy rok 1979 w północnej Anglii. Spokojna sprzedawczyni dowiaduje się, że musi zrobić coś niewyobrażalnie potwornego, żeby zapobiec katastrofie. Reżyserował Toby Haynes, a zagrali Anjana Vasan i Paapa Essiedu.

Więcej o: