Gwiazdor "Leśniczówki" modlił się o ozdrowienie syna. Później spełniło się jego inne marzenie

Rafał Szałajko od 2018 roku występuje w obsadzie serialu "Leśniczówka". Kilka lat temu przeżył osobistą tragedię, gdy u jednego z jego synów wykryto złośliwy nowotwór w IV stadium zaawansowania. Aktor ani przez chwilę nie przestawał wierzyć w łaskę Boga, do którego każdego dnia modlił się o wyzdrowienie dziecka. Małemu Wilhelmowi dzisiaj już nic nie dolega, a jego rodzice niedawno doczekali się kolejnej pociechy. Mają już łącznie szóstkę dzieci.

Rafał Szałajko to 49-letni aktor teatralny i filmowy, który w ostatnim czasie najbardziej znany jest z roli Wiesława Kurka w serialu Telewizji Polskiej "Leśniczówka". Prywatnie jest mężem dziennikarki Katarzyny Niedźwiedź-Szałajko i ojcem sześciorga dzieci. Najmłodsza córeczka Aniela Maria urodziła się niespełna kilka tygodni temu. Aktor udostępnił zdjęcie najmłodszej latorośli w mediach społecznościowych. 

Więcej ciekawych artykułów ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Synowi Rafała Szałajki lekarze nie dawali żadnych szans na przeżycie

Ojciec wielodzietnej rodziny wie, że rodzicielstwo to zarówno słodkie, jak i gorzkie chwile. Wie o tym z autopsji, ponieważ sześć lat temu jedna z jego pociech okazała się ciężko chora. Mowa o urodzonym w 2015 roku jednym z bliźniąt – Wilhelmie. Pięć lat później wykryto u niego nowotwór, który miał być nie do wyleczenia. "Błagamy Boga o cud" – mówił wówczas aktor, gdy jego 5-letni synek walczył o życie. Później tak opisywał chorobę dziecka w rozmowie z portalem Aleteia: "Diagnoza była bezwzględna. Chłoniak, guz w głowie. Oczy przestały widzieć, przerzuty do nerek i wątroby".

 

Żona aktora zamieszkała wówczas z malcem w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Nie chciała opuszczać cierpiącego syna i wspierać go w walce z chorobą. Natomiast ojciec dziecka codziennie ich odwiedzał i wzywał swoich fanów o modlitwę w intencji zdrowia Wilhelma. "Cierpienie dziecka, na które nic nie możesz poradzić, poraża. To czarna rozpacz i totalna ciemność" – pisał wówczas Rafał Szałajko w mediach społecznościowych, prosząc o modlitwę.

Życie całej rodziny nagle zmieniło się w oka mgnieniu

Lekarze ponoć nie dawali dziecku żadnych szans na przeżycie, ale aktor nieustannie wierzył, że Bóg spełni jego modlitwy i dokona niemożliwego. Odnalezienie swojej wiary na nowo pozwoliło mu zachować spokój i nie pogrążyć się w depresji. I wtedy nagle stał się cud:

Po siedmiu miesiącach spędzonych w szpitalu, po tygodniach podawania chemii Wili wrócił do domu całkiem zdrowy. Po tym, jak nocami krzyczał z bólu, ochrypł. Ta chrypka została do dziś. Jest jedynym śladem po chorobie – mówił Rafał Szałajko.

Po tym cudownym uzdrowieniu, spełniło się także kolejne marzenie aktora i jego żony. Urodziła im się córeczka Jagna. Natomiast na początku bieżącego roku ich rodzina powiększyła się o kolejną pociechę – Anielę Marię, która jest teraz najważniejszym członkiem rodziny dla wszystkich. 

 
Więcej o: