Złoty przycisk dla niewidomej uczestniczki "Mam talent". Cowell z wrażenia wbiegł do niej na scenę

Przyznanie złotego przycisku uczestnikowi "Mam talent" nie należy do częstych sytuacji. Jednak w ostatnim odcinku amerykańskiej edycji uhonorowana nim została 17-letnia Putri Ariani, której głos został okrzyknięty jednym z najlepszych w historii programu! W trakcie występu dołączył do niej sam Simon Cowell. Młoda wokalistka i pianistka jest osobą niewidomą, ale jak sama wskazuje, nie jest to dla niej przeszkodą w drodze do spełniania marzeń.

W Stanach Zjednoczonych obecnie trwa 18. edycja "Mam talent". W ostatnim odcinku doszło do niebywale rzadkiej sytuacji. Na scenę programu wkroczyła pochodząca z Indonezji 17-letnia Putri Ariani, która jest osobą niewidomą. W 2014 roku została zwyciężczynią indonezyjskiej edycji programu, a teraz zgłosiła się do "America's Got Talent", aby pokazać całemu światu, że pomimo swojej niepełnosprawności, może realizować się jako wokalistka i pianistka. "Ludzie często patrzą na mnie przez pryzmat mojej niepełnosprawności, a nie jak na muzyka. Jednak na scenie czuję się jak wielka gwiazda" – stwierdziła.

Więcej ciekawych artykułów ze świata telewizji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Takiego występu w "Mam talent" nie było od bardzo dawna!

Przed amerykańską widownią postanowiła zaśpiewać utwór własnego autorstwa pt. "Loneliness", podczas którego słuchacze mieli ciarki z wrażenia. Wykonanie 17-latki było tak niesamowite, że tłum zaczął skandować, gdy dziewczyna jeszcze nie skończyła grać. Pod koniec występu na scenie postanowił dołączyć do niej Simon Cowell, co zdziwiło pozostałych jurorów. Postanowił poprosić ją o przysługę. Chciał, aby wykonała jeszcze jeden utwór. Wybór padł na "Sorry Seems to be the Hardest Word" Eltona Johna, co publiczność programu doceniła gromkimi brawami. W ten sposób łowca talentów tłumaczył się ze swojej decyzji innej jurorce, Sofii Vergarze: "Jej głos podoba mi się tak bardzo, że poprosiłem o kolejny numer".

 

Sędziowie programu nie mogli nachwalić się 17-letniej Ariani. "Wielu ludzi nie wierzy w anioły, ale sądzę, że jeden właśnie pojawił się na naszej scenie" – powiedział Howie Mandel. "Masz niesamowity, charakterystyczny głos. Masz w sobie blask" – skomentował Cowell. Ponadto wszyscy sędziowie doznali szoku, gdy na jaw wyszło, że pierwsza piosenka była autorską kompozycją artystki. Wtedy najbardziej znany łowca talentów na świecie postanowił postawić wszystko na jedną kartę:

Jesteś młoda, masz wspaniały głos, piszesz piosenki. Masz wokół siebie swoistą poświatę. Nie wiem, czy to coś zmieni, ale... Myślę, że jesteś jedną z najlepszych piosenkarek, jaką kiedykolwiek mieliśmy w programie – powiedział Simon Cowell, wciskając złoty przycisk.

17-latka z Indonezji pracuje od najmłodszych lat. Osiągnęła już kilka sukcesów

Dzięki temu wyróżnieniu, Putri Ariani automatycznie dostała się do półfinału amerykańskiej edycji show. Nagranie z uczestniczką z Indonezji stało się natychmiast hitem sieci, co jest dowodem na to, że już zaczął się nią interesować cały świat. Jednakże 17-latka ma już spore sukcesy na swoim koncie. Poza wygraną w indonezyjskiej edycji programu, wydała także album, a jej najpopularniejsza piosenka "Tak Mampu Lupa" została odtworzona ponad 11 mln razy w serwisie Spotify.

Przed wejściem na scenę "America's Got Talent" przyznała, że chociaż jest osobą niewidomą, to chciałaby, żeby to nie definiowało jej jako artystki. "Moim największym problemem jest to, że ludzie patrzą na mnie jak na osobę niewidomą, a nie jak na muzyka. Ale kiedy śpiewam, czuję się jak supergwiazda" – przyznała. Powiedziała również, że śpiewa od najmłodszych lat, a jednym z jej największych marzeń jest zdobycie Grammy i sława na miarę Whitney Houston. Wierzy także, że wygra amerykański "Mam talent", co będzie dla niej ogromnym sukcesem.

Więcej o: