Henry Cavill przyjedzie do Polski. Mamy zwiastun i zdjęcia z jego ostatniego sezonu "Wiedźmina"

29 czerwca Netflix pokaże pierwszą część trzeciego sezonu "Wiedźmina" - ostatniego, w którym główną rolę gra Henry Cavill. Jeszcze przed premierą serialu aktor oraz Joey Batey, Anya Chalotra i Freya Allan (odtwórcy pozostałych głównych ról) pojawią się w Łodzi na "Wiedźmin Feście", by spotkać się z polskimi (i nie tylko) widzami osobiście.

Netflix postanowił, że 29 czerwca widzowie będą mogli zobaczyć pierwszych pięć odcinków trzeciego sezonu "Wiedźmina". Druga część serii, czyli epizody od szóstego do ósmego, premierę będzie mieć miesiąc później, dokładnie 27 lipca. Nim jednak produkcja zawita na platformę, uczestnicy łódzkiego "Wiedźmin Festu" będą mieli okazję zobaczyć przedpremierowo kilka odcinków i spotkać się z obsadą serialu.

Zwiastun trzeciego sezonu "Wiedźmina". Henry Cavill po raz ostatni w roli Geralta

Wiedźmin Fest odbędzie się 24 i 25 czerwca w łódzkim EC1. Podczas wydarzenia fani jako pierwsi na świecie będą mogli zobaczyć dwa odcinki trzeciego sezonu "Wiedźmina", a przy okazji spotkają się z gwiazdami – Henrym Cavillem, Joeyem Bateyem, Anyą Chalotrą i Freyą Allan. Poza tym Netflix przygotował liczne atrakcje inspirowane przygodami Geralta z Rivii. Bilety na wydarzenie można zdobyć, biorąc udział w konkursie na stronie: probawiedzmina.pl.

Co się wydarzy w trzecim sezonie "Wiedźmina"? - "Podczas gdy władcy, czarodzieje i potwory Kontynentu usiłują schwytać Ciri, Geralt dla bezpieczeństwa całej rodziny wywozi ją z Cintry. Yennefer, która ma zająć się szkoleniem Ciri, prowadzi ich do chronionej twierdzy w Aretuzie. Ma nadzieję, że tam uda jej się dowiedzieć czegoś więcej o niezwykłych mocach, którymi jej przybrana córka dysponuje. Na miejscu jednak odkrywają, że toczy się tam brudna gra i konflikt, którego uczestnicy posuwają się do stosowania skorumpowanej polityki, czarnej magii i nikczemności. Geralt, Ciri i Yennefer muszą walczyć i postawić wszystko na jedną kartę - lub ryzykować, że stracą siebie na zawsze" - czytamy w streszczeniu nowej serii. Tak wygląda pełny zwiastun:

Zobacz wideo Zwiastun trzeciego sezonu "Wiedźmina"

W galerii na górze artykułu znajduje się też więcej zdjęć z planu serialu. To ostatni sezon, w którym Henry Cavill gra główną rolę. Lauren Hissrich zapewnia, że trzecia seria będzie godnym pożegnaniem aktora i dodaje, że scenariusze trzymają się niezwykle ściśle tego, co Andrzej Sapkowski opisał w "Czasie pogardy". Od czwartego sezonu postać Geralta przejmuje młodszy blisko dekadę Liam Hemsworth - póki co producentka zachwala jego entuzjazm i podejście do projektu - co z tego wyjdzie, przekonamy się dopiero za kilka lat.

Ekipa trzeci sezon kręciła w Longcross Film Studios, a także w wielu lokalizacjach w Anglii, Walii, Chorwacji, Słowenii, we Włoszech i Maroku. Shworunerką i producentką wykonawczą sezonu była tradycyjnie już Lauren Schmidt Hissrich, a za reżyserię poszczególnych odcinków odpowiadali Stephen Surjik, Gandja Monteiro, Loni Peristere i Bola Ogun. Na liście scenarzystów znaleźli się Mike Ostrowski, Javier Grillo-Marxuach, Tania Lotia, Haily Hall, Matthew D’Ambrosio, Clare Higgins, Rae Benjamin i Troy Dangerfield. Z ramienia Platige Films producentami wykonawczymi byli między innymi Tomek Bagiński i Jarek Sawko.

Tak Netflix wymienia członków obsady: Henry Cavill (Geralt z Rivii), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Księżniczka Cirilla z Cintry), Joey Batey (Jaskier), Myanna Buring (Tissaia), Eamon Farren (Cahir), Mimî M Khayisa (Fringilla), Royce Pierreson (Istredd), Anna Shaffer (Triss Merigold), Mecia Simson (Francesca), Tom Canton (Filavandrel), Mahesh Jadu (Vilgefortz), Graham McTavish (Dijkstra), Cassie Clare (Philippa), Hugh Skinner (Radovid), Wilson Mbomio (Dara), Lars Mikkelsen (Stregobor), Terence Maynard (Artorius), Simon Callow (Codringher), Liz Carr (Fenn), Therica Wilson-Read (Sabrina), Safiyya Ingar (Keira), Rochelle Rose (Margarita), Michalina Olszanska (Marti), Robbie Amell (Gallatin), Jeremy Crawford (Yarpen), Bart Edwards (Emhyr), Aisha Fabienne Ross (Lydia), Christelle Elwin (Mistle) i Meng’er Zhang (Milva).

Więcej o: