Jenna Ortega o drugim sezonie "Wednesday": Porzucamy wszelkie romanse. Będzie mroczniej!

Serial "Wednesday" był największym hitem Netfliksa zeszłego roku. Platforma szybko poinformowała o powstaniu kolejnej serii, a grająca tytułową bohaterkę Jenna Ortega w wywiadach przyznała, że liczy na zmniejszenie wątków romantycznych w drugim sezonie. Wygląda na to, że tak właśnie się stanie, bo aktorka właśnie potwierdziła, że w nowej serii będzie więcej tajemnic.

Produkcja o przygodach najmłodszej członkini rodu Addamsów szturmem podbiła serca widzów na całym świecie. Po dwóch miesiącach od premiery, Netflix poinformował o złożeniu zamówienia na drugi sezon. Wówczas jeszcze na fali trendu "tańca Wednesday", wszyscy fani serii zastanawiali się, co twórcy zdecydują się pokazać w kolejnych odcinkach. W marcu swoją wizję na nowy sezon przedstawiła wcielająca się w główną bohaterkę Jenna Ortega w rozmowie z "Cooliderem". Jak się teraz okazuje, aktorka przewidziała przyszłość.

Więcej ciekawych artykułów ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo „Wednesday" — nowy serial Netfliksa od Tima Burtona. Jenna Ortega jako Wednesday Addams

Więcej grozy, mniej romansów – taki ma być drugi sezon "Wednesday"

W ostatnim czasie młoda gwiazda udzieliła wywiadu dla "Variety". Postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i wyznała, czego mogą się spodziewać fani serialu w nadchodzącym sezonie: "Porzucamy wszelkie romanse, co bardzo mi się podoba. Będzie o wiele odważniej i mroczniej". Można odnieść wrażenie, że scenarzyści serialu wzięli sobie opinię Ortegi do serca i uznali, że to dobry kierunek, w którym należy iść. O wiele bardziej ma być podkreślony indywidualizm Wednesday, co sprawi, że główna bohaterka nie będzie już tak zaangażowana w życie uczuciowe.

Natomiast twórcy produkcji – Al Gough i Miles Millar - wspominali kilka miesięcy temu, że w nadchodzących odcinkach chcieliby rozbudować wątek przyjaźni głównej bohaterki z Enid, graną przez Emmę Myers. "Chcemy w pewnym sensie zbadać i skomplikować wszystkie te relacje w przyszłości. Szkoła się skończyła, kiedy oni wyszli, co dało nam najwięcej możliwości na następny sezon i myślę, że jest to coś, co z przyjemnością zgłębimy" – mówili w grudniu w rozmowie z "The Hollywood Reporter".

 

Premiera drugiego sezonu "Wednesday" nie jest na tę chwilę znana. Na początku stycznia Netflix wypuścił jedynie krótką zapowiedź potwierdzającą powstanie kolejnej serii, w której główna bohaterka w typowy dla siebie sposób odniosła się m.in. do popularności "tańca Wednesday" na TikToku. Ten trend sprawił, że serial stał się jeszcze popularniejszy i momentalnie stał się jedną z najchętniej oglądanych produkcji Netfliksa wszech czasów. W ciągu miesiąca od premiery, serial był streamowany łącznie przez 1 237 150 000 godzin, co daje mu drugą pozycję w zestawieniu.

Więcej o: