Tak Piotr Stramowski wyglądał na swoim pierwszym castingu. Miał 17 lat i pucułowatą buzię

Piotr Stramowski największą popularność zyskał dzięki roli wytatuowanego policjanta-twardziela w filmach Patryka Vegi. Aktor podzielił się zdjęciem ze swojego pierwszego castingu, w którym brał w wieku 17 lat. Wierni wielbiciele i wielbicielki mogą się wręcz rozczulić, bo Stramowski miał wtedy jeszcze całkiem dziecięcą buzię. Ciekawa jest też produkcja, w której chciał zagrać.

Piotr Stramowski urodził się 17 września 1987 roku. Jako dziecko planował raczej, że zostanie fizykiem, astronomem lub archeologiem. O aktorstwie pomyślał dopiero później, ale pierwsze kroki w tym kierunku stawiał stosunkowo szybko. Aktor właśnie pokazał zdjęcie z pierwszego castingu, w którym brał udział jako 17-latek.

Zobacz wideo Stramowski: Odmówiłem zagrania u Vegi. Żałuję, to głupi pomysł

Tak Stramowski wyglądał na swoim pierwszym castingu

Piotr Stramowski zgłosił się do udziału w popularnym swego czasie programie paradokumentalnym "Sędzia Anna Maria Wesołowska". Nie był do końca pewny, czy to na pewno była ta produkcja, ale potwierdziła to agencja Stars Impresariat. Jak pokazuje filmografia aktora, raczej angażu nie dostał, ale zdjęcie zachował. Ma krótkie, nastroszone włosy i jeszcze dość dziecięcą buzię.

 

Fotografię zaczęli komentować m.in. słynni znajomi. Projektantka Gosia Baczyńska napisała "Ale historia! casting do Anny MW? Gdzieś trzeba zaczynać", a aktorka Maria Dejmek dodała: "Jezu, takiego Cię pamiętam! Z naszego obozu integracyjnego przed PWST!".

Piotr Stramowski aktorski dyplom zdobył w 2012 roku na PWST w Krakowie, a na jednym roku studiował z takimi osobami jak właśnie wspomniana wcześniej Maria Dejmek, Jakub Gierszał, Adriana Kalska, Mateusz Kościukiewicz, Marcin Kowalczyk, Dawid Ogrodnik czy Katarzyna Zawadzka. W telewizji debiutował epizodem w serialu "Siostry" z 2009 roku, przewinął się też przez plany takich produkcji jak "Htel 52", "Ojciec Mateusz" czy "Przepis na zdrowie", "2XL" i "Komisarz Alex". W 2015 roku zagrał w pierwszym dużym filmie ' "W spirali" - podczas zdjęć poznał swoją już byłą żonę Katarzynę Warnke. Niedługo potem pojawił się w komedii "Po prostu przyjaźń". Wypatrzył go też go Patryk Vega i zaproponował rolę policjanta "Majamiego" w jednym z kolejnych filmowych "Pitbulli".

Rola była zdecydowanym przełomem i znaczącą zmianą wizerunku. Od tamtej pory pozycja Stramowskiego jako aktora specjalizującego się w filmach kryminalnych i akcji stanowczo się ugruntowała. Jednocześnie Stramowski dużo uwagi poświęca graniu w teatrze, co pozwala mu na wcielanie się w postaci o odmiennym profilu. Obecnie aktora można oglądać w jednej z głównych ról w polsatowskim serialu "Bracia". Wiosną 2023 roku dołączył także do 18. edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo".

Więcej o: