Serialowy Jaskier zaśpiewał z polską kapelą. Nowa piosenka z "Wiedźmina" ma nawet wersy po polsku

W trzecim sezonie "Wiedźmina" usłyszymy nową piosenkę Jaskra. Oczywiście trudno będzie przebić "Grosza rzuć wiedźminowi", ale fanów Geralta powinno zainteresować to, że Joey Batey utwór nagrał z polskim zespołem. I to nieprzypadkowym, bo ten wcześniej pracował nad ścieżką dźwiękową do "Dzikiego gonu" od CD Projekt Red.

Nowa piosenka Jaskra nosi tytuł "The Ride of the Witcher" i w większości ma tekst po angielsku. Kompozycja jest bardzo chwytliwa i faktycznie brzmi, jak idealny podkład muzyczny do szybkiej jazdy. Nad utworem pracował kompozytor muzyki do drugiego sezonu "Wiedźmina" Joseph Trapanese. Do współpracy zaprosił polski zespół Percival Schuttenbach.

Zobacz wideo "Wiedźmin" - zwiastun 3. sezonu

Serialowy Jaskier zaśpiewał z polską kapelą

Grupa Percival Schuttenbach jest dobrze znana tym, którzy grają w "Wiedźmina" od CD Projekt Red. To folkmetalowy zespół z Lublina, który wcześniej nagrywał muzykę do "Dzikiego gonu". W grze słychać takie ich piosenki jak "Lazare" czy "Sargon". Ba, sama nazwa kapeli jest inspirowana twórczością Andrzeja Sapkowskiego, który właśnie tak nazwał jedną z postaci wiedźmińskiej sagi.

W "The Ride of the Witcher" słychać wyraźnie polskie wersy. Choć Joey Batey śpiewa wyłącznie po angielsku, to pojawiły się damskie i męskie chórki pod koniec utworu. Panowie przykładowo zadziornie wyśpiewują "Szumią lasy, szumią lasy".

 

Przypomnijmy też, że aktor Joey Batey jeszcze przed realizacją "Wiedźmina" nauczył się grać na lutni na potrzeby innego projektu artystycznego, a poza tym jest też wokalistą zespołu The Amazing Devil. Jak donosi Redanian Intelligence, w trzecim sezonie "Wiedźmina" usłyszymy więcej piosenek Jaskra. Poza "The Ride of the Witcher" przewidziano także balladę miłosną. Ta ma być z wszelkim prawdopodobieństwem wyśpiewana dla Radowida, z którym Jaskier ma mieć romans.

Pierwsza część trzeciego sezonu "Wiedźmina" będzie dostępna od 29 czerwca - wtedy też Netflix pokaże pięć początkowych odcinków. Reszta zostanie zaprezentowana miesiąc później, 27 lipca. Co więcej, w weekend poprzedzający premierę w Łodzi odbędzie się "Wiedźmin Fest" - na imprezę ma przyjechać obsada serialu. Do Polski przyjadą Henry Cavill, Joey Batey, Anya Chalotra i Freya Allan. 

Festiwal odbędzie się 24 i 25 czerwca w łódzkim EC1. Uczestnicy będą mogli zobaczyć przedpremierowo dwa pierwsze odcinki nowej serii. Poza spotkaniem z aktorami Netflix przygotował dla nich jeszcze inspirowane wiedźmińskim uniwersum atrakcje. 

Więcej o: