Wiemy, ile Netflix wydał na "Wiedźmina". Możecie strzelać cały dzień i tak nie zgadniecie

Do momentu premiery "Squid Game" i serialu "Bridgertonowie", "Wiedźmin" był najchętniej oglądaną serią Netfliksa. Nic więc dziwnego, że platforma śmiało inwestuje w kolejne produkcje z uniwersum Białego Wilka. Najnowszy raport zdradza, ile gigant streamingu wydał na dwa pierwsze sezony popularnego serialu.

Zdania na temat "Wiedźmina" Netfliksa są bardzo podzielone. Pierwszy sezon serialu przyjął się całkiem nieźle, chociaż już wtedy mówiło się, że świat oparty na książkach Andrzeja Sapkowskiego został dużo lepiej przedstawiony chociażby w grze. Druga odsłona przygód Geralta z Rivii oberwała nieco mocniej, chociaż produkcję chwalono za poprawę wizualną i obranie dobrego kierunku w budowaniu historii.

Ile Netflix wydał na "Wiedźmina? Nie zgadniecie

Żadna opinia nie wpłynie jednak na fakty - widzowie chcą oglądać "Wiedźmina", a zapowiedzi nowych odsłon serialu cieszą się ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak sama seria. Twórcy natomiast chętnie inwestują w projekt, chcąc sprostać oczekiwaniom fanów uniwersum.

Forbes ujawnił niedawno, ile wyniósł budżet serialowego "Wiedźmina". W sieci pojawiła się informacja, że dwa pierwsze sezony serii oraz miniserial, prequel "Rodowód krwi" kosztowały platformę 318,7 miliona dolarów. Jak czytamy w raporcie, za jeden odcinek pierwszego sezonu serialu Netflix musiał zapłacić 11,5 miliona dolarów, w przypadku drugiej serii kwota znacznie wzrosła. W każdy epizod drugiego sezonu "Wiedźmina" inwestowano niemal dwukrotnie więcej - 22 miliony dolarów.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy inwestycja się opłaciła? Najwyraźniej. Forbes donosi, iż pierwszy sezon "Wiedźmina" włączono przynajmniej na dwie minuty w aż 76 milionach gospodarstw domowych na świecie w ciągu pierwszych czterech tygodni od premiery. Dopóki na platformie nie pojawił się serial "Squid Game" i "Bridgertonowie", "Wiedźmin" był najchętniej oglądanym serialem steamera. W ciągu pierwszych 28 dni od premiery miał na koncie 541 milionów obejrzanych godzin.

"Wiedźmin" kosztuje Netfliksa wiele, ale najwyraźniej się opłaca. Będą nowe sezony i nie tylko

Trzeci sezon serialu ma pojawić się na Netfliksie już 29 czerwca. To ostatnia odsłona serii, w której zobaczymy Henry'ego Cavilla w roli Białego Wilka. Aktor w czwartym sezonie serialu ustąpi miejsca Liamowi Hemsworthowi, bratu marvelowego Thora.

Poza dwoma sezonami głównej serii o Wiedźminie zapowiedziano już także inne produkcje, które rozwiną świat znany z książkowej sagi Sapkowskiego. Wkrótce powstanie spin-off poświęcony Szczurom - bandzie rozbójników określanych przez miejscowych jako hanza oraz "Sirens of the Deep", czyli anime opowiadające o przyjaciółce Jaskra, trubadurce Essi Daven.

Więcej o: