Film "Moja wina" to nowy hit. Hiszpański romans opowiada o zakazanej miłości przyrodniego rodzeństwa

"Moja wina" to obecnie jedna z najpopularniejszych i najchętniej oglądanych produkcji na platformie Amazon Prime Video. Film wyreżyserowany przez Domingo Gonzaleza zadebiutował na początku czerwca i od tej pory przyciąga coraz więcej widzów - nie tylko fanów oryginalnej książki.

"Noah musi zostawić miasto, chłopaka oraz przyjaciół i zamieszkać w posiadłości nowego męża mamy. Poznaje tam swego przyrodniego brata, Nicka i od razu dochodzi między nimi do konfliktu osobowości. Jednak wzajemny pociąg zaowocuje zakazaną relacją, w której buntownicze i udręczone temperamenty bohaterów wywrócą ich świat do góry nogami, doprowadzając do szaleńczej miłości" - czytamy w streszczeniu filmu "Moja wina" na platformie Amazon Prime Video.

Zobacz wideo "Moja wina" to nowy hit. Hiszpański film o zakazanej miłości

Film "Moja wina" podbija sieć. Widzowie zachwyceni

Scenariusz filmu powstał na podstawie napisanej pierwotnie na Wattpadzie historii autorstwa Mercedes Ron. Dodajmy, że Wattpad to darmowa platforma, która umożliwia ludziom czytanie i publikowanie swoich opowiadań czy książek. W listopadzie 2021 roku strona miesięcznie miała około 90 mln użytkowników, którzy codziennie ze sobą rozmawiali, komentowali opowiadania i książki, dzielili się opiniami i kontaktowali z autorami.

"Moja wina" szybko zyskała zainteresowanie czytelników. W 2017 roku książka trafiła na sklepowe półki, a Mercedes Ron rozpisała historię o zakazanej miłości przyrodniego rodzeństwa na całą trylogię zatytułowaną "Culpables" czyli "Winni". Drug tom nosi tytuł "Twoja wina", a trzeci "Nasza wina" - wszystkie części zostały już wydane po polsku.

Historia zakazanej miłości to idealny materiał na scenariusz i nie ma co się dziwić, że po niemal gotowy materiał sięgnął hiszpański filmowiec Domingo Gonzales. Razem z autorką powieści napisał scenariusz, a potem całość wyreżyserował. W głównych rolach obsadzeni zostali Nicole Wallace, Gabriel Guevara i Marta Hazas.

Widzowie zachwyceni, krytycy przerażeniWidzowie zachwyceni, krytycy przerażeni Mea coulpa

"To najlepszy film romantyczny oparty o książkę. Nie potrafię wręcz wyrazić, jak bardzo mi się podobał. Naprawdę, bardzo, bardzo, bardzo mi się podoba. Wszystko tu wygląda tak, jak sobie wyobrażałam, kiedy czytałam książkę. To takie dobre! Ich chemia, ich historia, zazdrość, intymność. Wszystko się zgadza! Aktorzy zostali wybrani naprawdę doskonale" - pisze rozentuzjazmowana użytkowniczka strony IMdB. Widzowie korzystający ze strony Rotten Tomatoes także byli bardzo łaskawi w ocenach i przyznali jej 94 proc. pozytywnych opinii. Krytycy filmowi z kolei nie zostawiają na produkcji suchej nitki.

Więcej o: