Para z Polski oszołomiła jurorów amerykańskiego "Mam talent". Przekroczyli własne granice!

Nieczęsto zdarza się, aby Polacy występowali w amerykańskim "Mam talent". W ostatnim czasie furorę zrobiła tam Sara James, ale są jeszcze inni uczestnicy, którzy mieli okazję zachwycić Simona Cowella i innych jurorów. Udało się tego dokonać polsko-portugalskiej parze akrobatów Duo Destiny, który zaprezentował się w programie "Mam talent: Mistrzowie". Fanom polskiej edycji talent show z pewnością są oni dobrze znani.

Duo Destiny, czyli Kinga Grześkow i Gonzalo Roque to zwycięzcy 11. edycji polskiego "Mam talent". Ich pokaz zachwycił jurorów już w czasie przesłuchań, ponieważ otrzymali wówczas Złoty Przycisk, dzięki któremu od razu dostali przepustkę do półfinału programu. "W takich chwilach po prostu nie ma słów. Ja po prostu wstanę i uderzę w Złoty Przycisk" – zadecydowała Agnieszka Chylińska.

Więcej ciekawych artykułów ze świata telewizji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Ta niezwykle utalentowana para zachwycała jurorów na każdym etapie show. "To była po prostu doskonałość, perfekcja" – powiedział Agustin Egurrola. "Jestem porażona" – skomentowała finałowy występ duetu Małgorzata Foremniak, który okazał się przełomowy dla grupy.

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Wygrali polski "Mam talent", ale dla nich to było za mało

W 2020 roku Duo Destiny postanowili pójść za ciosem i wystąpili w specjalnej wersji amerykańskiego "Mam talent" – "Mam talent: Mistrzowie". Ich popisy oceniało najpopularniejsze jury na świecie, czyli Simon Cowell, Howie Mandel, Heidi Klum i Alesha Dixon. Trzeba przyznać, że duetowi udało się podołać i otrzymali mnóstwo pochwał od sędziów show. 

"To było perfekcyjne. Nie popełniliście żadnego błędu. Było seksownie, romantycznie i zapierało dech w piersiach" – skomentowała Heidi Klum. "Mimo że widziałam takie rzeczy wiele razy, to wasz występ był dla mnie świeży i inny. Wasza siła jest niezwykła. Zrobiliście fantastyczną robotę. Jestem z was dumna" –schlebiała polskiemu duetowi Alesha Dixon.

 

Największe wrażenie na nich zrobiło jednak krótkie zdanie, które wypowiedział Simon Cowell: "Jesteście oszałamiający". Również Howie Mandel był pod wrażeniem występu polskiego duetu. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że polski duet powinien mieć szansę na wygraną, dlatego dopuścili ich do kolejnego etapu.

Duo Destiny nie wygrali show, ale występują w kultowym miejscu

Jednak polsko-portugalskiemu duetowi nie udało się wygrać amerykańskiego show. Dotarli do półfinału, gdzie zdołali zapaść jurorom w pamięć. "Musicie trafić do finałowej szóstki. Jesteście niesamowici" – powiedziała Heidi Klum.

Niezadowolony był jednak Howie Mandel, który ocenił występ Duo Destiny jako kopię tego, co zobaczył na etapie przesłuchań. Innego zdania była jednak Alesha Dixon: "Według mnie wykonaliście jednak kilka nowych ruchów. To, co robicie, jest absolutnie niezwykłe".

Po udziale w programie, polsko-portugalski duet rozpoczął światowe tournée, dzięki któremu tysiące osób z całego świata mogło podziwiać ich nadzwyczajne umiejętności. Jesienią 2021 roku para zadomowiła się w paryskim Moulin Rouge, z którym podpisała najdłuższy kontrakt w swojej karierze.

Więcej o: