"Sprawa Iwony Wieczorek". W nowym serialu o zaginięciu 19-latki wystąpi Krzysztof Rutkowski

Zaginięcie Iwony Wieczorek od blisko 13 lat pozostaje owiane tajemnicą. Nastolatka wybrała się na dyskotekę ze znajomymi i ślad po niej zaginął. Od tamtej pory śledczy bezskutecznie próbują ustalić, co stało się z 19-latką. Jej historii przyjrzą się twórcy serialu realizowanego dla platformy streamingowej Viaplay.

16 lipca 2010 roku Iwona Wieczorek udała się do jednej z sopockich dyskotek w towarzystwie czwórki przyjaciół. W pewnym momencie między nastolatką, a jej przyjaciółką Adrią, miało dojść do sprzeczki. Wtedy 19-latka postanowiła opuścić lokal i samotnie wrócić do domu. Była godzina 3 nad ranem.

Zobacz wideo Najgłośniejsze zaginięcia w Polsce. Nie wszystkie zostały wyjaśnione, nie wszystkich sprawców ukarano

Ta sprawa budzi kontrowersje od prawie 13 lat. Co stało się z Iwoną Wieczorek?

Ostatni raz kamery zarejestrowały Iwonę Wieczorek o godzinie 4:12 w pobliżu wejścia nr 63 na plażę w Gdańsku Jelitkowie. Szła samotnie w kierunku miejsca zamieszkania. Na żadnym późniejszym nagraniu dziewczyny już nie widać, zupełnie tak, jakby zapadła się pod ziemię. Gdy matka dziewczyny, Iwona Kinda zorientowała się, że jej nie ma w domu, zgłosiła sprawę na policję. Od razu rozpoczęto zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, przeczesując okoliczne studzienki kanalizacyjne oraz plaże, a funkcjonariusze z psami tropiącymi przemierzyli całą trasę, którą pokonała dziewczyna. Choć w śledztwo zaangażowano najlepszych ekspertów w kraju, działania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Iwona Wieczorek od prawie 13 lat figuruje w aktach jako zaginiona.

Powstanie nowy serial o sprawie Iwony Wieczorek. Twórcy poruszą wątek Zatoki Sztuki

Jakiś czas temu na platformie Vodylla odbyła się premiera dokumentu "Dzieciństwo Iwony Wieczorek". W dwuczęściowym materiale wystąpiła mama zaginionej, wspominając moment, w którym dowiedziała się o zaginięciu córki. Kobieta opowiedziała o pierwszych dniach poszukiwań i stale niesłabnącej nadziei na odnalezienie dziecka. Na temat sprawy wypowiedziały się również inne osoby, które na przestrzeni lat angażowały się w rozwiązanie tajemniczego zaginięcia nastolatki, w tym m.in. Janusz Szostak, Arkadiusz Andała czy Jacek Wasilewski.

Teraz portal Pudelek.pl podaje, że powstaje kolejna produkcja poświęcona Iwonie Wieczorek. Tym razem platforma streamingowa Viaplay postanowiła zrealizować mini serial dokumentalny, w którym poza matką dziewczyny, wystąpi również Krzysztof Rutkowski.

To trzyodcinkowa produkcja, której częścią będzie wywiad z jej matką, jak również z Krzysztofem Rutkowskim oraz policjantami zaangażowanymi w sprawę poszukiwań. Serial przedstawi obraz dwóch różnych śledztw: detektywa celebryty oraz policji

— przekazała osoba z produkcji. Co ciekawe, twórcy serialu pochylą się również nad okrytą złą sławą sopocką Zatoką Sztuki. Według doniesień, osoby pracujące w klubie były związane ze światem przestępczym. Śledczy podejrzewali, że mogli mieć również coś wspólnego z zaginięciem 19-latki, dlatego na początku 2023 roku zlecono przeszukanie terenu, przynależącego do lokalu.

Więcej o: