Henry Cavill pożegnał się z rolą w "Wiedźminie". Zwrócił się do Polaków: Chcę, żebyście wiedzieli

Henry Cavill oficjalnie pożegnał się z rolą Geralta z Rivii, biorąc udział w ostatniej akcji promocyjnej "Wiedźmina". W jej ramach aktor spotkał się ze swoimi fanami w Łodzi. Był poruszony wizytą na tyle, że potem zwrócił się do Polaków prosto z wakacji.

Henry Cavill przez dwa ostatnie sezony serialu "Wiedźmin" wcielał się w Geralta z Rivii z książek Andrzeja Sapkowskiego. Aktor jest znany ze swojego zainteresowania komiksami, fantasy i grami wideo, dlatego rola wydawała się dla niego idealna. W wywiadzie z portalem Polygon porównał nawet możliwość zagrania w serialu Netfliksa z dawnym marzeniem o dołączeniu do brytyjskiej armii. Cavill wyjaśnił, że rola Geralta pozwoliło mu doświadczyć "braterstwa wojowników".

Zobacz wideo Henry Cavill rozmawiał z nami tuż przed ogłoszeniem rezygnacji z "Wiedźmina"

Henry Cavill w Łodzi. Aktor otrzymał owacje od fanów

Mimo tych deklaracji i dużej sympatii widzów wobec postaci wykreowanej przez gwiazdora jesienią 2022 roku ogłoszono, że Henry Cavill rozstaje się z "Wiedźminem", a jego obowiązki przejmie Liam Hemsworth, brat filmowego Thora. Nie był to jednak jedyny cios dla fanów aktora, który zadano im niemalże równocześnie. Cavill rozstał się także z rolą Supermana w uniwersum DC.

Polscy i brazylijscy fani mieli niepowtarzalną okazję, aby podziękować aktorowi i pożegnać Cavilla osobiście. Artysta wziął bowiem udział w najprawdopodobniej ostatniej promocji "Wiedźmina" w swojej karierze. Wraz z serialową ekipą pojawił się w Brazylii, a 24 czerwca odwiedził "Wiedźmin Fest" zorganizowany przez Netfliksa w Łodzi. W mieście, w którym urodził się Andrzej Sapkowski.

 

Publiczność pożegnała Cavilla wielkimi brawami, a następnie aktorzy zostali obsypani konfetti i zrobili sobie z fanami pamiątkowe zdjęcie. Na twarzy serialowego Wiedźmina widać było wzruszenie. Dzień później twórca był już na wakacjach, skąd zamieścił wpis, w którym zwrócił się również do Polaków.

Henry Cavill podziękował Polakom: "Poruszyliście moje serce"

"Jestem w moim szczęśliwym miejscu w tę niedzielę. Gotujemy z moją kobietą i psami w dzikiej kuchni. Chciałbym jednak poświęcić chwilę, żeby oficjalnie zwrócić się do moich fanów, z którymi spotkałem się ostatnio w Brazylii i Polsce. Poruszyliście moje serce. Bardzo wam dziękuję. Chcę, żebyście wiedzieli, jak bardzo to doceniam. Dziękuję" - spuentował wizytę w Łodzi Cavill.

 

Ostatni sezon "Wiedźmina" z udziałem Henry'ego Cavilla trafił na Netfliksa 29 czerwca, wówczas fani mogli obejrzeć pięć nowych odcinków trzeciej serii. Ostatnie trzy epizody pojawiły się na platformie nieco później - 27 lipca. Henry Cavill zapowiedział również pracę nad adaptacją gry "Warhammer 40,000" Amazona.

Więcej o: