Nowe seriale Netfliksa na dużym ekranie. Jedyna okazja, by tak zobaczyć polskie premiery

Jedyna taka okazja - 24 lipca podczas festiwalu filmowego mBank Nowe Horyzonty będzie można obejrzeć przedpremierowo pierwsze odcinki trzech polskich seriali Netfliksa.

Które trzy nowe produkcje będzie można poznać? Pierwsza z nich to "Informacja zwrotna" Leszka Dawida na podstawie książki Jakuba Żulczyka, który ma na koncie m.in. dobrze przyjęte scenariusze do pierwszego sezonu "Belfra" oraz pierwszej polskiej produkcji oryginalnej SkyShowtime - "Warszawianki" z Borysem Szycem, która zadebiutowała w czerwcu. Bohaterem "Informacji zwrotnej" jest były muzyk rockowy (w tej roli Arkadiusz Jakubik), wyruszający w szaloną podróż w najciemniejsze zakamarki Warszawy i ludzkiej psychiki, aby odnaleźć zaginionego syna.

Zobacz wideo Jakub Żulczyk i Borys Szyc - wywiad Gazeta.pl

Jakie jeszcze nowe seriale Netfliksa we Wrocławiu?

Widzowie festiwalu będą mogli także obejrzeć pierwszy odcinek "Infamii" Anny Maliszewskiej i Kuby Czekaja. To opowieść o nastoletniej Romce Gicie (Zofia Jastrzębska), która po latach życia w Walii przeprowadza się do rodzinnej Polski, gdzie próbuje odnaleźć siebie, balansując między współczesnym światem nastolatków a tradycyjnymi romskimi zasadami. Trzecią produkcją jest serial "Absolutni debiutanci". Produkcja ma opowiadać o poszukiwaniu wolności przez dwójkę dziewiętnastolatków, chcących nakręcić odważny film o miłości i dostać się do szkoły filmowej. W roli głównej występuje Martyna Byczkowska, a za reżyserię odpowiadają Kamila Tarabura i Katarzyna Warzecha.

Wszystkie trzy odcinki będzie można zobaczyć 24 lipca o 18:30 w Kinie Nowe Horyzonty. Po pokazie każdego z nich są zaplanowane spotkania z twórcami. Bilety kosztują 27 złotych, trafią do sprzedaży 6 lipca. W pokazie będą mogły wziąć udział również osoby posiadające festiwalowe karnety i akredytacje (po wcześniejszym zarezerwowaniu miejsca w systemie rezerwacji).

- Nikogo nie trzeba przekonywać, że seriale mają się świetnie i coraz mocniej wkraczają do świata kina. Cieszę się, że w tym roku możemy zaprezentować naszej publiczności nie tylko kultowy miniserial Larsa von Triera, lecz również najnowsze, polskie produkcje serialowe Netflixa na dużym ekranie – na specjalnym, unikalnym pokazie z udziałem twórców, na wiele tygodni przed premierą - mówi dyrektor festiwalu Marcin Pieńkowski.

23. Międzynarodowy Festiwal Filmowy mBank Nowe Hotyzonty jest zaplanowany na 23-30 lipca we Wrocławiu. Od 20 lipca do 6 sierpnia odbędzie się wersja online.

Więcej o: