Te pytania były warte milion. Udałoby ci się zgarnąć wygraną?

Teleturnieje od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród widzów. Choć wielu uczestników usłyszało pytanie za milion, to tylko nieliczni zdołali udzielić poprawnej odpowiedzi. Sprawdź, czy tobie, by się to udało.

W historii polskiej telewizji nie ma zbyt wielu uczestników teleturniejów, którym udało się wygrać okrągły milion. W kultowych "Milionerach" było zaledwie pięciu takich szczęśliwców, mimo że format jest emitowany, z małymi przerwami, od blisko 25 lat. Silne emocje, stres i presja czasu robią jednak swoje. Oto pytania z popularnego programu, które mogły uczynić graczy posiadaczami ogromnych pieniędzy. Sprawdź, czy znasz właściwe odpowiedzi.

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

Te pytania uczyniły uczestników milionerami. Potrafisz wskazać poprawne odpowiedzi? 

Pierwszy raz główna wygrana w polskiej wersji "Milionerów" padła dopiero po 11 latach od emisji pierwszego odcinka. Szczęśliwcem, który zapisał się na kartach historii programu, był Krzysztof Wójcik, a pytanie, które uczyniło go zwycięzcą, brzmiało "Z gry, na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil?".

A. na kornecie,
B. na akordeonie,
C. na djembe,
D. na ksylofonie.

Innym razem finałowe pytanie było z dziedziny matematyki, choć trzeba przyznać, że jego treść może wprowadzić w niemałą dekoncentrację, zwłaszcza jeśli ktoś, tak jak uczestniczka, nie jest umysłem ścisłym. "Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121?" – brzmiała zagadka, którą musiała rozwiązać Maria Romanek.

A: 12 321,
B: 1 234 321,
C: 111 111 111,
D: 123 454 321.

Z kolei w 2022 roku pytanie, które uczyniło Tomasza Orzechowskiego milionerem, dotyczyło autora słynnego utworu z XIX wieku. "Kto w połowie XIX wieku skomponował słynną 'Modlitwę dziewicy', utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii?"

A. Franciszek Liszt z Raiding,
B. Edward Grieg z Bergen,
C. Robert Schumann z Zwickau,
D. Tekla Bądarzewska z Mławy.

Na te pytania uczestnicy nie znali odpowiedzi. Główna wygrana przeszła im obok nosa

W konkurencyjnej stacji ogromną popularność zyskał program "Postaw na milion" prowadzony przez Łukasza Nowickiego. Pierwszy odcinek trafił do emisji z początkiem marca 2011 roku i niemal od razu teleturniej stał się hitem Telewizji Polskiej. W historii show wielu było graczy, którzy odważnie podejmowali decyzje, docierając do finału. W teorii, gdyby każdy z nich obstawiał dobrze każde z pytań, byłby w stanie zgarnąć okrągły milion, lecz na taki moment wciąż jeszcze czekają widzowie. Oto kilka przykładów finałowych pytań, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy.

1. Pierwszy oznaczony kodem kreskowym towar, który przeszedł przez kasę z czytnikiem w supermarkecie to:
A. papierosy,
B. guma do żucia.

2. Innym razem finałowe pytanie dotyczyło ludności na świecie. Jak myślicie, "Większość ludzi na świecie jest:
A. przed trzydziestką,
B. po trzydziestce.

3. Zgodnie z regułami savoir-vivre dżentelmen ubrany w czarny frak pod szyją zawiąże na szyi:
A. czarną muszkę,
B. białą muszkę.

4. Która z tych statuetek jest cięższa?
A. Oscar,
B. Złoty Glob.

Więcej o: