Aktorzy "Wiedźmina" komentują zamianę Henry'ego Cavilla na Liama Hemswortha: To będzie dziwaczne

Netflix 29 czerwca wypuścił pierwszą część trzeciego sezonu "Wiedźmina", a w lipcu pokaże ostatnie odcinki z Henrym Cavillem w roli Geralta. Główną rolę przejmuje po nim Liam Hemsworth. Co na to reszta obsady?

W trakcie wywiadu dla serwisu Comicbook padło pytanie o to, co Freya Allan, Anya Chalotra i Joey Batey myślą na temat zmiany w obsadzie. Chalotra powiedziała: "[Jestem - red.] podekscytowana. Tak, nie mogę się doczekać Liama ??na pokładzie. Cóż, w sumie już na nim jest, ale chodzi mi o spotkanie i zobaczenie jako Geralta". Aktorka grająca Yennefer dodała, mówiąc o pożegnaniu z Cavillem i pracy z jego następcą:

To będzie dziwaczne i czuję, że zdecydowanie odczuję tę stratę. Myślę, że wszyscy ją odczujemy. Henry był niesamowity i poprowadził serial, więc na pewno to poczuję, ale jestem bardzo, bardzo podekscytowana tym, co ma nadejść. Jest tyle historii do opowiedzenia.

O Henrym Cavillu: jego obecność jest już w DNA naszego serialu

- Myślę, że to zawsze jest... intrygujące i ekscytujące zobaczyć inną wersję lub interpretację tej postaci - dodała Allan, a serialowy Jaskier skomentował: Tak, jestem bardzo podekscytowany, ale będzie nam też bardzo brakowało Henry'ego. Za kulisami zawsze był bardzo, bardzo wspierający i zabawny, to dobroduszny profesjonalista, który zawsze pierwszy śmiał się w te gorsze dni i opowiadał dowcipy, i jego obecność jest już w DNA naszego serialu.

Zobacz wideo

W rozmowie z Gazeta.pl aktor mówił także:

Myślę, że Jaskier jest dobry w znajdowaniu czegoś dobrego w innych i pokazywaniu tego światu. Dobrze dzięki temu dogaduje się z innymi. Nie wyobrażam sobie, żeby to zmieniło się w czwartej serii, więc niecierpliwie czekam na pojawienie się Liama i innych aktorów, a moim zdaniem, także jako Jaskra, jest powitanie ich w rodzinie.

Drugą część sezonu czwartego będzie można oglądać w Netfliksie od 27 lipca. Praca na planie czwartej serii z Liamem Hemsworthem w głównej roli jeszcze się nie rozpoczęła.

Więcej o: