Wpadka w "Milionerach". Urbański "dał ciała jak diabli". Zapadła niezręczna cisza

Takiej wpadki w "Milionerach" chyba nikt się nie spodziewał. Publiczność opacznie zrozumiała słowa Huberta Urbańskiego i nagrodziła gromkimi brawami uczestnika, mimo iż wskazał niewłaściwą odpowiedź. Prowadzący szybko zrozumiał błąd i zareagował. W studio zapadła niezręczna cisza.

W programach rozrywkowych nie brak zabawnych momentów i wpadek. Ich bohaterami zwykle są uczestnicy, lecz zdarzają się sytuacje, w których to prowadzący, mimo wieloletniego doświadczenia, popełnią błąd. Przekonał się o tym nawet Hubert Urbański w jednym z odcinków "Milionerów".

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

Urbański wprowadził w błąd uczestnika i publiczność. Zrobiło się niezręcznie

3 lipca 2023 roku stacja TVN wyemitowała powtórkę 629. odcinka "Milionerów", w którym o główną nagrodę walczył pochodzący z Jaworzna Maciej Polak. Uczestnik początkowo radził sobie znakomicie, bez zastanowienia odpowiedział na pierwsze pytanie, przechodząc do kolejnego etapu teleturnieju. Gdy stawką było 2 tys. złotych, zawahał się i postanowił wykorzystać jedno z dostępnych kół ratunkowych. Wybór padł na pomoc publiczności. Sugerując się większością głosów, dokonał ostatecznej decyzji, która okazała się właściwą.

Kolejne pytanie okazało się jednak niewiele łatwiejsze. — Rycerz to człowiek miecza. A snycerz to człowiek — przeczytał Hubert Urbański, a następnie przedstawił proponowane odpowiedzi:

A. kowalskiego młota
B. tapicerskiej igły
C. rzeźbiarskiego dłuta
D. toksycznych miazmatów

Uczestnik chwilę analizował dostępne warianty, lecz zdawało się, że jest pewny wyboru, którego chce dokonać. Ostatecznie padło na odpowiedź A. W napięciu oczekiwał reakcji Urbańskiego, który po chwili w końcu postanowił poinformować o werdykcie. — Poprawna odpowiedź… — zaczął gospodarz programu. Na twarzy Macieja od razu pojawił się uśmiech i ulga, a zgromadzona w studiu publiczność zaczęła klaskać. Okazało się jednak, że prezenter nie do końca miał na myśli, to co wszyscy zrozumieli.

Prowadzący szybko wyjaśnił pomyłkę. Uczestnik nie krył rozgoryczenia

Urbański szybko zorientował się, że doszło do pomyłki. Wszystko przez to, że niefortunnie dobrał słowa. Od razu postanowił naprawić błąd, kończąc zdanie. Wtedy też poinformował, że poprawnym wariantem było C, który uczestnik również rozważał. — Podzielam państwa entuzjazm — zwrócił się do publiczności, a następnie dodał: — ale poprawna odpowiedź to C, rzeźbiarskiego dłuta.  To chciałem powiedzieć. Niestety — stwierdził. 

Na nagraniu, które już krąży po sieci widać, że również Urbański czuł się niezręcznie z tą wpadką. Pod wpisem zaroiło się od komentarzy. Internauci zauważyli, że to nie pierwszy raz, gdy prowadzący popełnia taką gafę.

Z tego co pamiętam było o tym głośno, takiej kobiecie źle przeczytał pytanie i wprowadził ją w błąd i przez to zakończyła grę
Publiczność się pospieszyła z brawami
To już drugi raz się zdarzyło. Niech uważa, co mówi
Pan Hubert dał ciała jak diabli. Jak tak można się wygłupić i wprowadzić uczestnika w błąd
Więcej o: