Znamy nowe Top 10 filmów i seriali Netfliksa wszech czasów! Są przetasowania

Streamingowy gigant ostatnio wziął przykład z konkurencji i zmienił system pomiaru oglądalności swoich filmów i seriali. To sprawiło, że zmieniły się listy Top 10 wszech czasów. Prezentujemy, jak teraz wyglądają zestawienia najchętniej oglądanych produkcji Netfliksa. Niektóre zmiany są zaskakujące.

Amerykański serwis streamingowy co wtorek aktualizuje cztery globalne listy najpopularniejszych obecnie produkcji: film anglojęzyczny, serial anglojęzyczny, film nieanglojęzyczny i serial nieanglojęzyczny. W tych zestawieniach, na co zwraca uwagę serwis Wirtualne Media, pojawiają się produkcje na podstawie całkowitej liczby godzin, które subskrybenci na całym świecie poświęcili na obejrzenie danego tytułu od poniedziałku do niedzieli poprzedniego tygodnia. Przy każdej produkcji znajdziemy także liczbę tygodni, przez które dany film lub sezon serialu znajdują się na liście. 

Więcej ciekawych artykułów ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Lipcowe nowości na Netfliksie

Jakiś czas temu Netflix postanowił zmienić sposób mierzenia oglądalności swoich seriali, który od jakiegoś czasu budził wiele wątpliwości. Wcześniej streamingowy gigant dawał danemu tytułowi jedynie 28 dni na możliwość zakwalifikowania się do listy wszech czasów. Teraz ten czas został wydłużony do 91 dni, przez co tytuły, które zyskują popularność po dłuższym czasie, mają szansę znaleźć się w zestawieniu. Nowością jest także rozpoczęcie publikacji nowej danej – liczby obejrzanych godzin podzielonej przez całkowity czas trwania filmu czy serialu.

Top 10 seriali anglojęzycznych Netfliksa

Jeśli chodzi o listę najpopularniejszych seriali anglojęzycznych, to obecnie numerem jeden jest "Wednesday" z Jenną Ortegą w roli głównej, która zebrała ponad 252 miliony wyświetleń. Produkcja była niekwestionowanym przebojem ostatniej zimy i zdobyła popularność zarówno wśród dzieci, jak i starszej widowni. Na drugim miejscu znajduje się czwarty sezon "Stranger Things", któremu udało się zgromadzić "na liczniku" ponad 140 milionów wyświetleń. Produkcja braci Dufferów podobnie jak "Wednesday" jest chętnie oglądana przez użytkowników w każdym wieku. Natomiast na końcu podium widnieje kontrowersyjny tytuł "Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera", który został wyświetlony ponad 115 milionów razy. 

Lista Top 10 najchętniej oglądanych seriali anglojęzycznych Netfliksa wszech czasówLista Top 10 najchętniej oglądanych seriali anglojęzycznych Netfliksa wszech czasów Materiały promocyjne Netflix

Top 10 seriali nieanglojęzycznych Netfliksa

W zestawieniu najchętniej oglądanych seriali nieanglojęzycznych wszech czasów bez zmain pozostaje numer jeden tej listy. "Squid Game" produkcji południowokoreańskiej zgromadził ponad 265 milionów wyświetleń, co sprawia, że jest ogółem najczęściej oglądanym serialem Netfliksa. Na drugim miejscu w zestawieniu widnieje drugi sezon hiszpańskiego "Domu z papieru", a trzecie miejsce należy do francuskiego serialu "Lupin" o legendarnym włamywaczu.

Lista Top 10 najchętniej oglądanych seriali nieanglojęzycznych NetfliksaLista Top 10 najchętniej oglądanych seriali nieanglojęzycznych Netfliksa Materiały promocyjne Netflix

Top 10 filmów anglojęzycznych Netfliksa

W kategorii filmów anglojęzycznych pierwsze miejsce należy do "Czerwonej noty" z 2021 roku, gdzie jedną z głównych ról gra Dwayne Johnson. Drugie miejsce również należy do komedii, a jest nią film "Nie patrz w górę" z tego samego roku. Wystąpiła w nim plejada największych gwiazd – Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Meryl Streep, Cate Blanchett, Timothée Chalamet, czy Ariana Grande. Na końcu podium uplasował się film science-fiction "Projekt Adam", który zadebiutował na platformie w 2022 roku.

Lista Top 10 najchętniej oglądanych filmów anglojęzycznych NetfliksaLista Top 10 najchętniej oglądanych filmów anglojęzycznych Netfliksa Materiały promocyjne Netflix

Top 10 filmów nieanglojęzycznych Netfliksa

W kategorii najpopularniejszych filmów nieanglojęzycznych wszech czasów na pierwszym miejscu znalazł się norweski film "Troll" z 2022 roku. Natomiast pozostałe miejsca na podium przypadły produkcjom hiszpańskim, czyli horrorowi "Platforma" z 2019 roku oraz komedii romantycznej "Przez moje okno" z 2022 roku. Warto zwrócić uwagę, że produkcje hiszpańskojęzyczne ogółem cieszą się dużą popularnością wśród subskrybentów, co widać także na przykładzie wysokiej oglądalności takich seriali jak "Szkoła dla elity".

Lista Top 10 najchętniej oglądanych filmów nieanglojęzycznych NetfliksaLista Top 10 najchętniej oglądanych filmów nieanglojęzycznych Netfliksa Materiały promocyjne Netflix

Netflix najchętniej wybierany przez Polaków

Chociaż streamingowy gigant nie podaje oficjalnych danych na temat swoich użytkowników w Polsce, to jest on najpopularniejszym serwisem VOD w naszym kraju. Z danych podanych przez Mediapanel wynika, że Netflix jako strona www oraz aplikacja na urządzenia mobilne i smart tv, przyciągnęła 12,92 mln polskich internautów, z których każdy spędził tam średnio 7 godzin, 10 minut i 47 sekund. Natomiast zasięg platformy w Polsce wyniósł 43,55 proc. Jeśli chodzi o liczbę subskrybentów globalnie, to pod koniec IV kwartału 2022 roku, z usług serwisu streamingowego korzystało w sumie 230,75 mln użytkowników.

Więcej o: