"The Last of Us". Drugi sezon wywoła burzę? Showrunner przyznaje. "Są rzeczy, które zszokują widzów"

Adaptacja gry na potrzeby filmu czy serialu nie jest łatwym zadaniem. Świadczą o tym fatalne recenzje kolejnych produkcji. Jednym z niewielu wyjątków jest "The Last of Us", który podbił serca widzów. Drugi sezon może jednak wywołać mieszane reakcje. Showrunner wprost mówi o "furii"... i nawet na nią liczy.

Pierwszy sezon "The Last of Us" już po pierwszym odcinku okrzyknięto jedną z najlepszych adaptacji gier. Serial zachwycił zarówno graczy, jak i widzów, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z przedstawioną w produkcji historią. W 2023 roku otrzymał aż 24 nominacje do Nagród Emmy, w tym dla najlepszego serialu dramatycznego. Mimo pozytywnych reakcji nie brakowało jednak zarzutów wobec produkcji. Showrunner serialu dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jakie reakcje może wywołać drugi sezon. Biorąc pod uwagę burzę, jaka trzy lata temu wybuchła po premierze gry "The Last of Us Part II", Craig Mazin wprost przyznaje, że jest przygotowany na wszystko. W wywiadzie dla Entertainment Weekly zdradził też, czego mogą oczekiwać fani.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "The Last of Us" - znakomita adaptacja gry [ZWIASTUN]

"The Last of Us": serial wywoła burzę? "Są rzeczy, które zszokują widzów"

Craig Mazin, showrunner serialu "The Last of Us", udzielił krótkiego wywiadu Entertainment Weekly. W rozmowie wprost przyznał, że przygotowuje się na "furię" fanów po premierze drugiego sezonu. Zaznajomieni z fabułą gry mogą podejrzewać, co może wywołać takie, a nie inne reakcje. Jednak nawet sam Mazin nie potwierdza, czy w show wydarzy się dokładnie to samo, co w grze. Zdradził jedynie kilka szczegółów. - Są rzeczy, które zszokują widzów. Takie, które były w grze i takie, których w niej nie było. I to jest w porządku, dopóki mają jakiś cel, a nie są tylko po to, by szokować. Nie jesteśmy zainteresowani wywoływaniem strachu w mediach społecznościowych. Chcemy po prostu opowiedzieć historię tak, jak uważamy, że powinna być opowiedziana - przyznał na łamach Entertainment Weekly.

Showrunner "The Last of Us" o drugim sezonie. Kiedy premiera?

Craig Mazin, choć nie zdradza zbyt wielu szczegółów, jest pewien, że drugi sezon serialu wywoła burzę. I nawet jej oczekuje. Wskazuje na to jego doświadczenie z pierwszym sezonem. Showrunner wspomina m.in. obsadzenie Belli Ramsey w roli Ellie, które początkowo wywołało spore kontrowersje wśród graczy. - Będzie furia? Tak, prawdopodobnie tak - przyznaje i dodaje, że "zwykle tak jest". Podkreśla też, że nie robią tego serialu, by sprawić przyjemność ludziom komentującym w mediach społecznościowych. Nie wiadomo, kiedy drugi sezon trafi na platformę Max, choć twórcy już planują trzeci. W maju prace na planie zostały wstrzymane z uwagi na strajk scenarzystów. Kilka dni temu do strajku dołączyli również aktorzy.

Więcej o: