Seriale HBO w ofercie Netfliksa także w Polsce. Pierwszy z nich pojawi się lada moment

Na początku lipca informowaliśmy o dużych zmianach na rynku platform streamingowych. W ofercie Netfliksa pojawią się także eriale oryginalne HBO. Początkowo miało do tego dojść jedynie w Stanach Zjednoczonych, ale okazuje się, że polscy subskrybenci również będą mogli oglądać jedną z tych produkcji. I to zdecydowanie szybciej, niż się ktokolwiek spodziewał!

Warner Bros. Discovery podpisał historyczną umowę z Netfliksem, dzięki której wybrane seriale HBO będą dostępne w ofercie konkurencyjnego serwisu. Koncern zdecydował się na taki krok, ponieważ sytuacja finansowa po fuzji korporacji jest o wiele słabsza. Pierwszym serialem, który pojawił się w Stanach Zjednoczonych w ofercie konkurencyjnej platformy to serial "Niepewne". Następnie w ofercie Netfliksa mają się pojawić inne tytuły HBO, takie jak: "Sześć stóp pod ziemią", "Gracze", "Pacyfik", a także "Kompania braci".

Więcej ciekawych artykułów ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Brzydka pogoda lub przeziębienie? Oto nasze serialowe propozycje na weekend! [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Pierwszy serial HBO już wkrótce w ofercie polskiego Netfliksa

Od razu mówiono o tym, że umowa będzie dotyczyć także rynków europejskich, ale nie były jeszcze znane żadne szczegóły. Teraz jest już pewne, że jeden z seriali HBO niedługo znajdzie się w bibliotece polskiego Netfliksa. Na stronie streamingowego giganta właśnie pojawiła się zapowiedź serialu "Gracze" z Dwaynem Johnsonem w roli głównej, który był emitowany przez HBO w latach 2015-2019. Pięć sezonów tej produkcji znajdą się w ofercie Netfliksa już 15 sierpnia.

"Legendarny zawodnik futbolu amerykańskiego Spencer Strasmore (Dwayne Johnson) kończy sportową karierę i rozpoczyna pracę jako mentor aktywnych i emerytowanych sportowców. To serial komediowy pełen emocji i humoru, który odsłania kulisy życia przedstawicieli jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Ameryce. Pokazuje ich bogactwo, ale też presję, której na co dzień są poddawani" – czytamy w opisie produkcji.

 

Co ciekawe, serial cały czas będzie dostępny w bibliotece HBO Max i jak dotąd nie pojawiły się żadne informacje, jakoby miał w najbliższej przyszłości z niej zniknąć. Wiadomo jedynie, że w Stanach Zjednoczonych wszystkie tytuły HBO, które zasilą bibliotekę Netfliksa, będą także cały czas dostępne na platformie Max, która jest amerykańskim odpowiednikiem HBO Max. Całkiem możliwe, że taki sam model jednoczesnej dystrybucji na obydwu platformach będzie obowiązywał także w Polsce.

Więcej o: