"Ahsoka". Serial już niedługo zadebiutuje na Disney+. Główna bohaterka będzie jak Gandalf?

23 sierpnia na Disney+ zadebiutuje "Ahsoka". Serial to kolejna produkcja z uniwersum "Gwiezdnych Wojen", tym razem poświęcona byłej padawance Anakina Skywalkera. Co wiadomo o produkcji i kiedy pojawią się poszczególne odcinki?

Ahsoka Tano to postać, którą fani dobrze kojarzą nie tylko z animowanych "Wojen klonów", lecz także serialu "The Mandalorian". Padawanka, uczennica Anakina Skywalkera, a w końcu Jedi walcząca z Imperium zyskała sporą popularność, nic więc dziwnego, że Disney postanowił również jej poświęcić serial rozgrywający się w uniwersum. Kiedy premiera i co wiadomo o produkcji?

Zobacz wideo Przez 20 lat grał w najpopularniejszych serialach. Jego kariera wybuchła dzięki wąsom

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

"Ahsoka". Serial zadebiutuje już w sierpniu. Kiedy kolejne odcinki?

"Star Wars: Ahsoka" trafi na Disney+ w szczegółowo rozpisanym harmonogramie. Pierwsze dwa odcinki serialu premierę będą mieć już 23 sierpnia. Pierwszy sezon składa się łącznie z ośmiu odcinków. Kolejne na platformie streamingowej będą pojawiać się co tydzień:

  • odcinek 3 - 30 sierpnia,
  • odcinek 4 - 6 września,
  • odcinek 5 - 13 września,
  • odcinek 6 - 20 września,
  • odcinek 7 - 27 września,
  • odcinek 8 - 4 października.

Producentem wykonawczym, scenarzystą i showrunnerem jest Dave Filoni, dobrze znany fanom uniwersum. Jest też odpowiedzialny za serial "The Mandalorian", wcześniej tworzył też animowane "Star Wars: Rebelianci".

Ahsoka Tano będzie jak Gandalf? Niewiele wiadomo o fabule

Fani od momentu ogłoszenia, że powstanie serial o byłej padawance Anakina Skywalkera, spekulują, które postacie znane m.in. z animowanych seriali, ale i innych spin-offów z uniwersum, pojawią się w "Ahsoce". Przypomnijmy, że postać po raz pierwszy pojawiła się w "Gwiezdne Wojny: Wojny klonów", gdzie była jedną z głównych bohaterek. Widzowie mogli ją zobaczyć także w finałowym odcinku "Star Wars: Rebelianci". Ahsoka Tano w aktorskiej wersji wystąpiła również w serialach "The Mandalorian" i "Księga Boby Fetta", wcieliła się w nią Rosario Dawson, która powróci w "Ahsoce". Część teorii i spekulacji ucięły zwiastuny, w tym drugi, który w sieci pojawił się 11 lipca. Nieznane są jednak szczegóły dotyczące fabuły. Wiadomo, że akcja rozgrywa się w podobnym czasie, co "The Mandalorian", a serial ma być kontynuacją historii pokazanej w animowanych produkcjach.

 

Rosario Dawson w rozmowie z "Total Film Magazine" zdradziła jednak kilka ciekawostek i ujawniła, czego mogą spodziewać się fani. W wywiadzie porównała Ahsokę do... Gandalfa. - Stworzyliśmy wiele aluzji do Gandalfa. Ahsoka Szara... Na koniec "Rebeliantów" widzimy ją w bieli. Jest pomysł, by stała się mądrzejsza, mocniej stąpająca po ziemi, by odkrywała siebie i rozwijała się dalej - zdradziła.

Więcej o: