"Ania" premierowo w telewizji. Gdzie zobaczyć film o popularnej aktorce?

Nadchodzi telewizyjna premiera filmu dokumentalnego o Annie Przybylskiej, który w październiku 2022 roku pokazywany był na ekranach kin. Film "Ania" w reżyserii Krystiana Kuczkowskiego i Michała Bandurskiego zostanie wyemitowany w środę, 26 lipca 2023 roku o godz. 20:35 w TVP1.

Anna Przybylska była jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Zmarła w wieku 36 lat, przegrywając z rakiem trzustki. Jednakże filmy i seriale z jej udziałem nadal są obecne w pamięci widzów. Najlepiej została zapamiętana z takich produkcji, jak: "Złotopolscy", "Kariera Nikosia Dyzmy", "Klub szalonych dziewic", "Daleko od noszy", czy "Ciemna strona Wenus".  

Więcej ciekawych artykułów ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Przypadkowe sceny są najlepsze? Ta jest kultowa w "Pretty Woman"

Film o Annie Przybylskiej przedstawia aktorkę w nowym świetle

W filmie dokumentalnym "Ania" znajdują się wywiady z najbliższymi artystki oraz niepublikowane dotąd materiałów z prywatnego archiwum rodziny. W produkcji możemy zobaczyć rozmowy z jej partnerem Jarosławem Bieniukiem, córką Oliwią oraz siostrą i matką aktorki. Ze znanych i lubianych pojawili się m.in. Andrzej Piaseczny, z którym aktorka grała w "Złotopolskich" czy Cezary Pazura.

Pojawiają się także rozmowny ze współpracownikami, którzy wspominają wspólną pracę na planie z Przybylską. Nie brakuje także wywiadów z przyjaciółmi aktorki, którzy opowiadają o nieznanych dotąd wspomnieniach z nią związanych, z którymi zostawiła ich aktorka po swojej śmierci.

 

Premiera telewizyjna "Ani". Film zostanie pokazany w otwartej telewizji

"Ania" miała swoją premierę w kinach 7 października 2022 roku, a w weekend otwarcia zobaczyło go 122 047 widzów w kinach. Teraz Ci, którzy nie mieli okazji zobaczyć go na wielkim ekranie, będą mogli obejrzeć go w zaciszu domowym. TVP1 pokaże "Anię" w środę, 26 lipca 2023 roku o 20:35. Reżyserami produkcji są Michał Bandurski i Krystian Kuczkowski, a film trwa blisko 90 minut. 

Więcej o: