To jeden z najbardziej chwalonych seriali Netfliksa. "Heartstopper" wraca z nowymi odcinkami

Jeden z najpiękniejszych seriali o miłości i odkrywaniu siebie doczekał się nowych odcinków. Już w przyszłym tygodniu na Netfliksie zadebiutuje drugi sezon serialu "Heartstopper", który został stworzony na podstawie komiksów o tym samym tytule autorstwa Alice Oseman. Jakie zmiany zajdą w życiu bohaterów w drugim sezonie?

Pierwszy sezon serialu "Heartstopper" zadebiutował na Netfliksie wiosną 2022 roku i od razu wzbudził duże uznanie wśród krytyków, którzy chwalili produkcję za niespieszne tempo i przedstawienie społeczności LGBT. Głównymi bohaterami są uczniowie szkoły dla chłopców – Charlie (Joe Locke) i Nick (Kit Connor), którzy poznali się podczas jednej z lekcji, na której usiedli w jednej ławce. Pierwszy z nich jest zdeklarowanym gejem, a drugi gra w szkolnej drużynie rugby. Gdy zaczyna lepiej poznawać się z Charliem, odkrywa, że to co ich łączy to nie tylko przyjaźń.

Więcej ciekawych artykułów ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Relacja Charliego i Nicka bardzo się rozwinęła. Ale przed chłopcami będą stały nowe wyzwania

Pierwszy sezon opierał się na pierwszym i drugim tomie komiksów autorstwa Alice Oseman o tym samym tytule. W drugiej serii serialu będziemy śledzić wydarzenia z trzeciego tomu, ale całkiem możliwe, że zostaną też pokazane niektóre historie z czwartego tomu.

Autorka serii w ostatnim wywiadzie z brytyjskim serwisem Radio Times zaznaczyła, że chciałaby, żeby każdy sezon się od siebie różnił. Zaznaczyła, że w nowym sezonie o wiele głębiej przyjrzymy się związkom nastolatków na różnych etapach. Główni bohaterowie będą musieli także mierzyć się z różnymi odkryciami, które uświadomili sobie pod wpływem nowych sytuacji, które ich spotkają. Nick będzie musiał zadecydować w jaki sposób się wyoutować i wybrać na to odpowiedni moment.

Zobacz wideo "Heartstopper" – zwiastun 2. sezonu

Jednak druga seria serialu nie będzie poświęcona jedynie relacji Nicka i Charliego. Jak czytamy w oficjalnym opisie, nowych prawd o sobie dowiedzą się także pozostali bohaterowie serialu, czyli Tara i Darcy oraz Tao i Elle. W nowym sezonie bohaterowie opuszczą także na jakiś czas Wielką Brytanię, ponieważ udadzą się na szkolną wycieczkę do Paryża, która okaże się przełomowa w ich historii.

Premiera drugiego sezonu została zaplanowana na 3 sierpnia 2023 roku, a łącznie powstało w sumie osiem nowych odcinków. W planach jest również trzeci sezon "Heartstoppera", ale na ten moment nie wiadomo, kiedy zostanie rozpoczęta produkcja tej serii. 

Więcej o: