Sprawa Johnny'ego Deppa i Amber Heard okiem Netfliksa. Nadchodzi dokument o "procesie dekady"

W tamtym roku informowaliśmy o filmie fabularnym przedstawiającym historię procesu Johnny'ego Deppa i Amber Heard, za którym stoi serwis Tubi. Teraz na opowiedzenie o tej sprawie pokusił się Netflix, który właśnie opublikował zwiastun produkcji pt. "Depp kontra Heard". Serial dokumentalny lada moment zadebiutuje na platformie.

Netflix lubi szokować i tworzyć produkcje, w których ujawni kulisy głośnych spraw lub zbrodni. W zeszłym roku wiele kontrowersji wywołał serial z gatunku true crime pt. "Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera".  Przedstawiał historię seryjnego mordercy który w latach 1978-1991 dokonał siedemnastu okrutnych zabójstw. Jego ofiarami byli wyłącznie młodzi mężczyźni i chłopcy. Wówczas pojawiało się wiele głosów rodzin zamordowanych, którzy oskarżali streamingowego giganta o odtwarzanie traum i brak konsultacji. 

Więcej ciekawych artykułów ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Jennifer Lopez, Johnny Depp, czy Ryan Gosling, czyli lista aktorów o wielu talentach artystycznych [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Nadchodzi kolejna produkcja o "procesie dekady". Już wkrótce pojawi się na Netfliksie

To jednak nie sprawiło, że serwis planuje zaprzestać tego typu produkcji. "Dahmerowi" udało się zgromadzić bardzo liczną publiczność i Netflix ogłosił, że powstaną kolejne serie "Potwora", które przedstawiają historię kolejnych zwyrodnialców. 

Teraz na tapetę postanowiono wziąć głośną sprawę sądową, którą w zeszłym roku żył cały świat. Mowa o procesie Johnny'ego Deppa i Amber Heard, który został okrzyknięty medialnym "procesem dekady". Produkcja "Depp kontra Heard" ma być trzy odcinkowym serialem dokumentalnym, a jego zwiastun jest już dostępny w sieci. 

Widać w nim, że w serialu zostaną przedstawione analizy procesu, które przeprowadzali twórcy internetowi. Według zapowiedzi uświadczymy w nim także zeznania aktorów oraz ocenę całej sprawy i jej konsekwencje. Reżyserka serialu Emmy Cooper, tworząc go chciała przedstawić cały proces w neutralnym świetle. "Depp kontra Heard" pojawi się na Netfliksie już 16 sierpnia 2023 roku. 

 

Przypomnijmy, że w tamtym roku amerykańska platforma streamingowa Tubi zrealizowała film fabularny o tej sprawie pt. "Hot Take: The Depp/Heard Trial". To jedna z tych niskobudżetowych produkcji, która bardziej przypomina parodię całej sprawy, niż jej rzetelne przedstawienie. Film do tej pory nie był nigdzie oficjalnie dystrybuowany w Polsce. 

Więcej o: