Przez 12 lat grała siostrę Bożenkę w "Na dobre i na złe". Powód odejścia zdradziła po latach

Edyta Jungowska przez 12 lat wcielała się w postać siostry Bożenki w serialu "Na dobre i na złe". Gdy uwielbiana przez widzów postać zniknęła, pojawiły się nieprzyjemne plotki. Dlaczego aktorka odeszła z produkcji?

Edyta Jungowska w serialu "Na dobre i na złe" pojawiła się w 2000 roku. Grana przez nią postać Bożysławy Leszczyńskiej, przez wszystkich zwanej Bożenką, szybko zyskała sympatię widzów. Ci uważnie śledzili losy nie tylko jej związku z byłym więźniem, Markiem Zbieciem, lecz także późniejszego małżeństwa z pochodzącym z Holandii anestezjologiem, Ruudem Van Der Graafem. W pewnym momencie scenarzyści zagrali na nosie nadziejom widzów, a siostra Bożenka zniknęła. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kubek w "Grze o tron" i ciężarówka w "Panu Wołodyjowskim", czyli najsłynniejsze ekranowe wpadki

Dlaczego Edyta Jungowska odeszła z "Na dobre i na złe"? "Nie zdawałam sobie sprawy"

Okazało się, że była to decyzja Edyty Jungowskiej. Widzowie byli zszokowani odejściem aktorki z serialu. Szybko pojawiły się spekulacje i plotki dotyczące powodów rezygnacji z pracy na planie. Powtarzano, że aktorka była osobą trudną we współpracy. W końcu napięte relacje między nią a resztą ekipy i pogarszająca się atmosfera doprowadziły do jej odejścia.

Choć Jungowska nigdy bezpośrednio nie odniosła się do tych plotek, wielokrotnie przyznawała, że przyczyną odejścia z serialu była chęć skupienia się na innym projekcie. W 2010 roku założyła bowiem wydawnictwo Jung-off-ska. Od wielu lat zajmuje się wydawaniem audiobooków dla dzieci i młodzieży. - Kiedy osiem lat temu zakładałam to wydawnictwo, a zainwestowałam w nie sporo oszczędności, nie zdawałam sobie sprawy, że czeka mnie tyle trudnych tematów. Na początku była czysta euforia. A potem? Potem nastąpiło załamanie i doszłam do wniosku, że nic nie umiem. Na szczęście nie byłam sama - mówiła w 2018 roku w rozmowie z "Urodą życia". Odeszła z serialu i skupiła się na nowej działalności, ale nie zrezygnowała całkiem z aktorstwa. Występuje w teatrze, w 2019 roku pojawiła się w jednym z odcinków serialu "Ojciec Mateusz", zagrała też w filmach "Detektyw Bruno" i "Polish Dream".

Czy siostra Bożenka pojawi się w serialu? Aktorka odpowiedziała jasno

"Fakt" jakiś czas temu spytał, czy nie rozważa powrotu na plan "Na dobre i na złe". - Co prawda nie gram już w serialu ponad dziesięć lat, fabuła idzie swoją drogą, obsada jest inna, ale gdyby padła taka propozycja, rozważyłabym ją - odpowiedziała szczerze. Przyznała jednak, że nie ma bladego pojęcia, co się aktualnie dzieje w serialu, bo przy okazji remontu w domu pozbyła się telewizora.

Więcej o: