Katarzyna Figura dołączyła do obsady polskiego serialu Netfliksa. Zaskakuje wizerunkiem

Netflix nie tylko ogłasza, ale już kręci drugi sezon polskiego serialu kryminalno-komediowego "Gang Zielonej Rękawiczki". Co więcej, do obsady dołączyły nowe gwiazdy: trudna do rozpoznania na pierwszy rzut oka Katarzyna Figura oraz wspaniały w każdym wydaniu Krzysztof Tyniec. Co nowego czeka bohaterki grane przez Małgorzatę Potocką, Annę Romantowską i Magdalenę Kutę?

W pierwszej serii serialu Netfliksa gang szlachetnych złodziejek, które niczym Robin Hood kradną bogatym, by rozdać ubogim, zalicza wpadkę. Zuza (Magdalena Kuta), Kinga (Małgorzata Potocka) i Alicja (Anna Romnatowska) muszą ukryć się przed policją i robią to w domu pogodnej starości Drugi Dom. Na miejscu odkrywają, że pensjonariusze to czarujący ludzie, ale dyrektorka ośrodka Marzena (Beata Bandurska) dopuszcza się wobec nich rzeczy wstrętnych i prowadzi bardzo szemrane interesy. Postanawiają im pomóc w swoim stylu, co prowadzi do głośnego finału i kilku aresztowań. Ale to nie jest klasyczny happy end, bo są ludzie, którym zależy na zemście.

Zobacz wideo Jak wybrano aktorki do serialu "Gang Zielonej Rękawiczki"? Nie było łatwo!

Netflix ogłasza drugi sezon polskiego serialu. "Gang Zielonej Rękawiczki" wróci z Figurą

"Gang Zielonej Rękawiczki" to miły przypadek polskiego serialu, w którym humor i sensacja tworzą całkiem udany związek z zabawą konwencjami. Mamy tu nie tylko uwielbiane przez widzów gwiazdy kultowych produkcji "Matki, żony i kochanki" oraz "Rancza", ale też świetnie dobrany drugi plan w postaci bardzo smacznie skomponowanej obsady. Andrzej Grabowski był pięknie złowrogi, Joachim Lamża wspaniale parodiował stereotypowego polskiego przedsiębiorcę, a w pierwszym sezonie dystansem do siebie już szczególnie zachwycili bracia Mroczek, którzy zagrali dosłownie cmentarnych bliźniaków.

Teraz główne bohaterki podejmą się "ostatniego" rabunku, tym razem słynnej rzeźby. Ponadto w jednej z głównych ról zobaczymy Krzysztofa Tyńca, który wcieli się w gangstera Krzysztofa Masarza. Gościnnie pojawi się Katarzyna Figura, która wystąpi jako nader tajemnicza Emilia.

Katarzyna Figura dołącza do obsady 'Gangu Zielonej Rękawiczki'Katarzyna Figura dołącza do obsady 'Gangu Zielonej Rękawiczki' fot.Karolina Grabowska / Naetflix - materiały promocyjne

Powróci żądna zemsty Marzena grana przez Beatę Bandurską, przebiegły Igor, czyli Andrzej Grabowski, Mirosław Zbrojewicz jako komisarz Alfred i Karolina Rzepa jako policjantka Katarzyna Gujska. Zobaczymy także ponownie pensjonariuszy granych przez Olgierda Łukaszewicza, Tomirę Kowalik, Józefa Duriasza, Elżbietę Karkoszkę, Mirosławę Maludzińską, Elżbietę Gaertner, Wojciecha Duryasza, Zdzisława Wardejna, a także Olgę Miłaszewską. Reżyserią tym razem zajmują się Bartosz Kruhlik i Antonio Galdamez.

Więcej o: