Kabarety 2023. Najnowsze hity to śmiech przez łzy. "To jest niestety dzisiejsza rzeczywistość"

Polska scena kabaretowa budzi ogromne zainteresowanie. Na przestrzeni lat zmieniło się podejście do tematów, które padają przedmiotem żartów, lecz nowe skecze wciąż bawią i błyskawicznie zdobywają popularność. Które z nich obecnie robią furorę? Sprawdzamy.

Polacy uwielbiają dawkę dobrego humoru, przez co występy kabaretowe od lat są jedną z głównych form rozrywki w naszym kraju. Co rusz na scenie debiutują nowe formacje, lecz w rankingach najpopularniejszych od lat królują znane nam grupy. O których z nich mowa?  

Zobacz wideo Szalone lata 90. powracają? T-raperzy znad Wisły pojawili się w klipie. Przypominamy ich telewizyjną historię [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Kabarety 2023. Najnowsze hity robią furorę 

Popularność satyry jest niepodważalna. Do zdecydowanych pionierów polskiej sceny kabaretowej od lat należą m.in. Kabaret Czesuaf, Zdolni i Skromni, Kabaret K2 czy Ani Mru Mru. Większość prezentowanych przez nich programów powstaje na podstawie obserwacji otaczającej nas wszystkich rzeczywistości. Tematy dotyczą zarówno polityki, życia społecznego, jak i zachowań poszczególnych jednostek. To właśnie w tym tkwi ich fenomen. Jakie występy obecnie robią furorę wśród internautów? Sprawdzamy.

Najpopularniejsze polskie kabarety 2023. Sopot SuperHit Festiwal zgromadził tłumy

Podczas 28. Festiwalu Kabaretu w Koszalinie na scenie wystąpiło wiele znanych i uwielbianych grup. Swój nowy program zaprezentowali m.in. członkowie Kabaretu Czesuaf. Trwający niewiele ponad 13 minut występ zatytułowany "Rodzice" bawił publiczność do łez. Równie duże uznanie zyskał, gdy trafił do sieci. Na YouTube ma blisko 351 tys. wyświetleń, a internauci są zgodni, że niezwykle adekwatnie ukazuje dzisiejszą rzeczywistość, piętnując niewłaściwe zachowania, których tytułowa grupa społeczna zdaje się nie zauważać.

 
Gorzki skecz
To jest niestety dzisiejsza rzeczywistość

– pisali internauci. Kabaretowe występy miały swoje "5 minut" również podczas tegorocznego Polsat Sopot SuperHit Festiwal 2023. Wśród grup, które dostarczyły widzom rozrywki i sporej dawki śmiechu, był m.in. uwielbiany Kabaret K2, prezentujący skecz pt. "To mnie obraża".

 

Jak zauważyli nieliczni internauci, nie jest to nowość w ich repertuarze, lecz wcześniej przedstawienie nie było prezentowane przed tak ogromną publiką. Zatem nie ma się co dziwić, że przez raptem 6 minut na widowni nie cichło od śmiechu. Nagranie tego występu również znalazło się w sieci, zdobywając blisko 214 tys. odsłon. Zachwyconych komentarzy również nie brakuje.

Dajecie po garach
To zrobiło mi dzień!
Więcej o: