Znany uczestnik "Mam talent" nie żyje. W programie zszokował wszystkich głosem i repertuarem

John Hetlinger nie żyje. Uczestnik "Mam talent" zaskoczył wszystkich, kiedy wykonał na scenie metalowy utwór. Widzowie go pokochali.

Informację o śmierci wokalisty umieszczono na obituare.com. Chociaż Hetlinger zmarł już 14 maja 2023 roku, użytkownicy portalu Reddit rozpowszechnili wiadomość dopiero teraz.

Zobacz wideo Connie Talbot zauroczyła świat jako siedmiolatka. Dziś ma 15 i śpiewa nadal. Jak wyglądają dzieci z talent show po latach?

John Hetlinger nie żyje. Uczestnik "Mam talent" miał 89 lat

"John był postacią, której nie da się zapomnieć. Zawsze robił wrażenie, niezależnie od tego, czy chodziło o jego charakterystyczną łysinę, czy zaraźliwy śmiech" - czytamy w nekrologu. Uczestnik "Mam talent" zmarł z powodu niewydolności serca w wieku 89 lat.

John Hetlinger zaskoczył wszystkich widzów 11. edycji amerykańskiego "Mam talent". Podczas castingu uczestnik miał 82 lata, jednak energii i charyzmy mogli pozazdrościć mu znacznie młodsi wykonawcy. Artysta przeszedł na emeryturę 15 lat przed pojawieniem się w programie, uznał, że to dobry moment, żeby spełnić swoje marzenia.

Z "Mam talent" na metalowe festiwale. Hetlinger spełnił marzenia na emeryturze

Były pilot marynarki wojennej wolny czas spędzał podczas wieczorów karaoke. Chciał jednak, by więcej osób mogło usłyszeć jego interpretacje znanych utworów. Na castingu w amerykańskim "Mam talent" wykonał kawałek "Bodies" Drowning Pool, czym kompletnie zdezorientował obecnych w studiu.

 

Metalowy kawałek w wersji Hetlingera nie spodobał się tylko Heidi Klum. Howie Mandel, Mel B i Simon Cowell, którzy wówczas zasiadali w jury, przepuścili Johna do kolejnego etapu. Podczas tak zwanych "Judge Cuts" artysta zaśpiewał kompozycję "Dragula" Roba Zombiego. Chociaż Simon Cowell nagrodził występ owacjami na stojąco, Hetlinger nie przeszedł do ćwierćfinałów.

Udział w "Mam talent" otworzył Johnowi wiele drzwi do spełnienia marzeń. Wokalista wykonał "Bodies" wraz z Drowning Pool podczas Open Air Festival w Chicago. Dzień później wystąpił z zespołem na Ink in the Clink Festival w Ohio.

Więcej o: