Nie żyje Michael Parkinson, gospodarz brytyjskiego talk-show "Parkinson". Pożegnał go dyrektor BBC

Michael Parkinson, brytyjski prezenter, zmarł w czwartek 17 sierpnia w wieku 88 lat. O śmierci dziennikarza poinformowali jego najbliżsi. Prezentera pożegnał również sam dyrektor generalny BBC, Tim Davie.

Michael Parkinson przez wiele lat prowadził popularny talk-show "Parkinson" emitowanym na antenie BBC, w którym przeprowadzał wywiady z takimi gośćmi jak Paul McCartney, George Michael, Madonna czy Mel Gibson. Łącznie prezenter odbył ponad 2000 rozmów z celebrytami, muzykami i gwiazdami kina.

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

Więcej ciekawych informacji ze świata kultury i rozrywki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Nie żyje prowadzący programu „Parkinson"

O śmierci dziennikarza poinformowała jego rodzina w oświadczeniu złożonym dla BBC. Bliscy podali, ze Michael Parkinson zmarł po krótkiej chorobie.

"Michael Parkinson zmarł po krótkiej chorobie. Odszedł spokojnie w domu zeszłej nocy w towarzystwie swojej rodziny. Rodzina prosi o prywatność i czas na żałobę". – Napisała rodzina prezentera.

Dziennikarza pożegnał także dyrektor generalny BBC, Tim Davie:

"Michael był królem rozmów… Przeprowadzał wywiady z największymi gwiazdami XX wieku i robił to w sposób, który zachwycił publiczność. Michael był nie tylko genialny w zadawaniu pytań, był także wspaniałym słuchaczem. Michael był naprawdę jedyny w swoim rodzaju, niesamowitym prezenterem i dziennikarzem, którego będzie nam bardzo brakować". – powiedział.

Michael Parkinson zyskał popularność za sprawą występu w programie "Twenty-Four Hours" emitowanego na antenie BBC. Wystąpił także z filmie "Ghostwatch" i "To właśnie miłość".

Więcej o: