Netflix rezygnuje z kultowej usługi po 25 latach. Z tej okazji platforma wyśle klientom niespodzianki

Kończy się pewna era w historii streamingu. Netflix zrezygnował ze swojej kultowej usługi, którą rozpoczynał działalność na rynku. Z tej okazji firma przygotowała dla swoich klientów wyjątkową niespodziankę.

Netflix to dzisiaj jedna z najpopularniejszych platform streamingowych na świecie, która ma wszelkie narzędzia, aby konkurować nie tylko z innymi serwisami streamingowymi, ale nawet kinem. Autorskie produkcje, imponujące budżety i prestiż przyciągający znanych filmowców, składają się na silne podstawy do zatrzymywania przy sobie subskrybentów oraz przyciągania nowych.

Zobacz wideo Nowości na Netfliksie w sierpniu 2023 [ZWIASTUN]

Netflix rezygnuje z kultowej usługi, Od tego się wszystko zaczęło

Jednak 25 lat temu działalność Netfliksa wyglądała zupełnie inaczej. Znana dzisiaj platforma streamingowa była konkurencją dla wypożyczalni filmów. Firma oferowała klientom dostarczanie płyt DVD z popularnymi produkcjami drogą pocztową. Co ciekawe, Netflix do dziś nie zrezygnował z tej usługi w Stanach Zjednoczonych.

Okazuje się, że mimo popularności streamingu, firmie przez lata nadal opłacało się wysyłać słynne czerwone koperty z płytami DVD. Jednak wkrótce nadejdzie koniec usługi, a tym samym też pewnej ery w historii znanej platformy. Ostatnie koperty Netfliksa trafią do kinomanów za mniej niż półtora miesiąca - usługa wygaśnie z dniem 29 września.

Kończy się pewna epoka. Netflix przygotował dla klientów niespodziankę

Jak czytamy na stronie Collider, Netflix z okazji pożegnania kultowej przygotował dla swoich subskrybentów nie lada niespodziankę. Użytkownicy platformy będą mogli zgarnąć nawet 10 płyt ze znanymi filmami. Jak to działa?

Każdy amerykański subskrybent Netfliksa może do 29 sierpnia zapisać się na dodatkowy pakiet płyt DVD. Zwykle zamówienie maksymalnie trzech płyt kosztowało klientów platformy 19,99 dolarów miesięcznie. Przed wysyłką kolejnych filmów, musieli zwrócić poprzednie. Tym razem Netflix wyśle swoim subskrybentom losowe tytuły, nie będą znali także liczby płyt w czerwonej kopercie. Na zwroty platforma poczeka do 27 października.

Więcej o: