Polski film hitem na Netfliksie, pokonał go tylko akcyjniak z Gal Gadot. Szokuje widzów śmiałymi scenami

Kolejna polska produkcja została świetnie przyjęta przez użytkowników Netfliksa. Obraz to jedna z najgłośniejszych książkowych adaptacji ostatnich lat. Dramat w reżyserii Michała Kwiecińskiego został wielokrotnie nagrodzony podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

"Filip" to zdecydowanie jedna z najgłośniejszych polskich premier tego roku. Film miał swoją premierę 28 lutego i z miejsca zaskarbił sobie przychylność zarówno widzów jak i krytyków. Szczególne zachwyty skierowano w stronę młodego aktora, który wcielił się w tytułową rolę. Eryk Kulm jr., bo o nim mowa, został nominowany za kreację do nagrody FAF w kategorii najlepsza pierwszoplanowa rola męska. Recenzenci zgodnie twierdzą, że "Filip" to początek bardzo owocnej kariery aktora.

Zobacz wideo Te hity znikną w Netfliksa w sierpniu!

Polski film hitem Netfliksa. Wyprzedziła go tylko "Misja Stone" z Gal Gadot

Film w reżyserii Michała Kwiecińskiego trafił w sierpniu na Netfliksa. Z miejsca stał się hitem platformy. W podsumowaniu najchętniej oglądanych produkcji w Polsce wyprzedził bez problemu zagraniczne dzieła i uplasował się na drugim miejscu topki.

Jedyny obraz, któremu udało się pokonać w streamingu "Filipa" to wyczekiwana "Misja Stone". Akcyjniak z zachwycającą Gal Gadot w roli głównej to thriller szpiegowski zrealizowany przez Netfliksa. Popularność tytułu nie przekłada się jednak na jego oceny od krytyków. Na Rotten Tomatoes produkcja uzyskała wynik zaledwie 29 procent w skali świeżości. Widzowie są dla filmu nieco bardziej łaskawi - ich ocena to 57 procent.

Netflx - Topka filmów w PolsceNetflx - Topka filmów w Polsce Netflix - zrzut z ekranu

Na trzecim miejscu zestawienia znajdziemy thriller "Curve" z 2015 roku z Julianne Hough w roli głównej. Na liście najchętniej oglądanych filmów na Netfliksie w ostatnim czasie znalazł się także dramat z Sebastianem Stanem "Poniedziałek", "Czego pragną mężczyźni" oraz tegoroczna premiera - "Paradise" - niemiecki thriller sci-fi.

Filip. O czym jest film?

Scenariusz do filmu "Filip" powstał na podstawie powieści Leopolda Tyrmanda o tym samym tytule. Akcja toczy się we Frankfurcie w 1943 roku. Główny bohater jest Żydem, który traci w Polsce całą rodzinę i podejmuje się pracy w restauracji ekskluzywnego niemieckiego hotelu jako kelner. W nazistowskich Niemczech ukrywa swoje pochodzenie i wymyka się wyrokowi śmierci. Długo udaje mu się korzystać z uroków młodości, luksusu i zainteresowania pięknych kobiet, jednak pozornie spokojne życie Filipa to tylko kwestia czasu.

Więcej o: