TVP zmienia zasady w "The Voice of Poland". Uczestnicy będą mieli trudniej

Kolejna edycja "The Voice of Poland" zadebiutuje na antenie TVP2 już 2 września. Producenci programu w nadchodzącym sezonie wprowadzili wielkie zmiany, dzięki którym show będzie jeszcze bardziej trzymać w napięciu. Przede wszystkim zmienią się zasady na etapie "przesłuchań w ciemno", ale nie tylko.

Program "The Voice of Poland" przejdzie małą metamorfozę. Od 14. edycji zmieni się zarówno skład prowadzących, jak i zasady obowiązujące na etapie całego konkursu. Większość z nich sprawi, że program będzie jeszcze bardziej emocjonujący niż dotychczas.

Więcej ciekawych artykułów ze świata telewizji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Alek Baron się wygadał. Kto osiągnął największy sukces po "The Voice"?

W TVP także odświeżają formaty. Nadchodzą zmiany w "The Voice of Poland"

Jeśli chodzi o skład prezenterski, to w nadchodzącym sezonie zabraknie Małgorzaty Tomaszewskiej, która zaszła w ciążę. Obok Tomasza Kammela pojawi się Aleksander Sikora, który jest bardzo dobrze znany widzom telewizji narodowej. Jest jednym z gospodarzy "Pytania na śniadanie" i niejednokrotnie prowadził wydarzenia rozrywkowe transmitowane przez TVP. Jednocześnie skład jury pozostanie bez zmian i nadal będziemy mogli oglądać Lanberry, Justynę Steczkowską, Marka Pikarczyka oraz Tomsona i Barona.

W przypadku zmian w zasadach programu, pierwsza z nich dotyczy liczby osób w drużynach. Od tej pory będą się składać z 15 osób, które później zostaną podzielone na pięć 3-osobowych drużyn. Ponadto już podczas warsztatów trenerzy podejmą decyzję, kto z każdej trójki będzie musiał opuścić program. Jedynie pozostała dwójka zmierzy się ze sobą na scenie.

Także w ostatnim etapie przed odcinkami na żywo, czyli w nokaucie wprowadzone zostaną zmiany. Będzie on zdecydowanie krótszy. W każdej drużynie będzie jedynie pięciu uczestników, a nie jak do tej pory siedmiu.  Do odcinków na żywo - tak jak w poprzednich etapach - awansuje 16 osób (po czterech wykonawców na drużynę).

Zdecydowano także na zmianę zasad, w jaki sposób trenerzy będą mogli używać kontrowersyjnego przycisku blokada. Dotychczas trenerzy mogli z niego korzystać w każdym momencie występu, a nawet wtedy, gdy uczestnik rozmawia z trenerami. Od teraz będzie to możliwe jedynie po zakończeniu występu.

Więcej o: