Nie tylko Artur Rojek. Te polskie gwiazdy uczyły kiedyś w szkole. Jakich przedmiotów?

W rodzimym show-biznesie wiele jest gwiazd, które, zanim zrobiły karierę, pracowały w różnych branżach. Szczególnie dużo osób spełniało się w roli szkolnego nauczyciela lub wykładowcy akademickiego. O kim mowa? Sprawdzamy.

Nie dla wszystkich dzisiejszych gwiazd show-biznes był pierwszym wyborem. Wielu znanych i cenionych artystów najpierw zdobywało solidne wykształcenie, a później pracowało w zawodzie. Spore grono ma za sobą spore doświadczenie w pracy z dziećmi czy młodzieżą.

Zobacz wideo Martyna Wojciechowska musiała się tłumaczyć w prokuraturze. Wszystko przez rzecznika praw dziecka

Dziś są gwiazdami muzyki. Kiedyś uczyli w szkołach

Tomasz Organek należy do grona najpopularniejszych polskich muzyków. Pisze teksty, komponuje oraz śpiewa. Jego sceniczne występy charakteryzuje ogromna charyzma i przebojowość. Nie wszyscy wiedzą, że artysta jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku filologia angielska. Dyplom uzyskał w 2001 roku i przez kolejne dwa lata pracował w szkole, ucząc dzieci i młodzież języka obcego.

Artur Rojek popularność zdobył jako lider zespołu Myslovitz, z którym jest związany od ponad 30 lat. Niewielu wie jednak, że przed laty pracował w szkole jako nauczyciel wychowania fizycznego. Muzyk skończył studia na katowickim AWF-ie, co zapewniło mu posadę w szkołach podstawowej oraz samochodowej w Mysłowicach. 

Te gwiazdy próbowały swoich sił w roli pedagogów. Czego uczyli?

Agata Młynarska studiowała filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Wykształcenie okazało się niebagatelne dla jej pracy na ekranie, lecz zanim zasłynęła w telewizji, dzieliła się wiedzą z innymi. Dziś jednak przekonuje, że to nie jest praca dla niej i nie chciałaby powrócić do tego zajęcia na co dzień. Szczyci się jednak tym, że teraz to o niej nauczyciele wspominają na lekcjach, podając ją jako przykład rzetelnego dziennikarstwa.

W roli wykładowcy spełnia się też m.in. Zbigniew Zamachowski, który w połowie lat 80. został absolwentem wydziału aktorskiego na łódzkiej filmówce. Dziś jest doświadczonym aktorem, a na swoim koncie ma wiele różnorodnych ról. To sprawia, że dla młodych, utalentowanych artystów jest wzorem i autorytetem. Nic więc dziwnego, że w Akademii Teatralnej w Warszawie studenci uwielbiają zajęcia z piosenki aktorskiej, które prowadzi.

Więcej o: