Dorota Wellman zażartowała z Morawieckiego i Glapińskiego na Top of the Top w Sopocie

- Jestem bankowcem, ale wstydzę się tego, bo w banku przepracowałem zaledwie trzy miesiące, po których zostałem usunięty jako nierokujący - odpowiedział Marcin Prokop na pytanie Doroty Wellman o wykształcenie. Jego odpowiedź rozbawiła publiczność, ale riposta prezenterki Top of the Top Festival w Sopocie wywołała jeszcze żywszą reakcję.

Dorota Wellman i Marcin Prokop to para od lat prowadząca śniadaniowy program "Dzień dobry TVN", ale wcześniej długo byli wspólnie gospodarzami podobnej audycji w TVP. Ta dwójka była teraz prowadzącymi koncert #GreatMoments, podczas którego największe polskie hity wykonali na sopockiej scenie m.in. Natalia Kukulska, Katarzyna Nosowska, Urszula, Kayah, Michał Szpak czy Ralph Kamiński. Tuż przed wejściem na scenę Piotra Kupichy Wellman pozwoliła sobie na polityczny żart. 

Gdy Prokop zdradził, jakie miał doświadczenia z pracą w banku, dziennikarka zripostowała:

Można by było do Marcina powiedzieć - zaufaj bankierom, ale - jak wiemy - bankierom i bankowcom nie należy ufać, szczególnie takim, którzy często opowiadają, że inflacji nie ma - odpowiedziała.
Zobacz wideo

Nietrudno było skojarzyć, że pije do byłego bankowca, a obecnie premiera Mariusza Morawieckiego oraz szefa Narodowego Banku Polskiego, Adama Glapińskiego. Po reakcji zgromadzonych na widowni amfiteatru w Sopocie Prokop skomentował: Pani Dorota Wellman wie, jak wprawić publiczność w ekstazę.

Top Of The Top Sopot Festival 2023 - w czwartek ostatni koncert

Top Of The Top Sopot Festival 2023 odbywa się od 21 do 24 sierpnia. Ostatniego dnia imprezy w Operze Leśnej odbędzie się koncert #Magic Words, podczas którego wystąpią: Mrozu, Kayah, Kortez, Andrzej Piaseczny, Ewa Bem, Igor Herbut, Prońko, Michał Bajor, Alicja Majewska, Małgorzata Ostrowska, Kuba Badach, Natalia Przybysz, Mery Spolsky, Andrzej Lampert, Rubens, Ania Karwan, Arek Kłusowski, Natalia Nykiel, Jan Emil Młynarski, Kasia Moś, Sławek Uniatowski, Anna Rusowicz, Krystian Ochman i Łukasz Zagrobelny. Utwory, które wykonają, będą prezentowane w orkiestrowych aranżacjach.

Top of the Top Sopot Festival jest uznawany za sukcesora sopockiego festiwalu, który po raz pierwszy został zorganizowany w 1961 roku. Jego pomysłodawcą był Władysław Szpilman. Od 1984 roku najważniejszą nagrodą imprezy jest Bursztynowy Słowik. W tym roku odebrał go zespół Kwiat Jabłoni

Więcej o: