Przedwyborcza ofensywa TVP w natarciu. "Strefa starcia" przechodzi do Jedynki

Kampania wyborcza zaczęła się na dobre, co nie umknęło włodarzom telewizji narodowej. Kontrowersyjny program "Strefa starcia", w którym gwiazdor TVP - Michał Adamczyk uderza w dobre imię polityków opozycji, od teraz będzie emitowany także na głównej antenie, czyli TVP1.

Okres przedwyborczy to jeden z najgorętszych w pracy mediów. Wszyscy trzymamy rękę na pulsie, a w szczególności te stacje lub portale, które na co dzień zajmują się tematyką informacyjną. Od kilku lat na antenie TVP Info nadawany jest co niedzielę program "Strefa starcia", który prowadzi Michał Adamczyk. Rozmawia w nim ze znaną postać życia publicznego o bieżących wydarzeniach i zadaje pytania wybrane przez dziennikarzy oraz publiczność.

Więcej ważnych artykułów ze świata telewizji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Czy masz zaufanie do mediów? [SONDA]

Narodowy nadawca nie śpi. Jeszcze więcej rządowej publicystyki w TVP1

Niemalże w każdym odcinku programu prowadzący przypomina widzom, że politycy Platformy Obywatelskiej nie przyjmują zaproszenia do jego show, ponieważ boją się odpowiedzi na trudne pytania. Adamczyk także nie omieszka wspominać, że sam Donald Tusk nie chce odwiedzić studia "Strefy starcia".

Teraz okazuje się, że program pojawi się także w ramówce Telewizyjnej Jedynki. Gospodarz show zapowiedział tę zmianę już w maju, ale do tej pory show pojawiało się tylko w TVP Info. Jednakże od września nastąpią oczekiwane przez niektórych zmiany i program będzie pojawiał się na głównej antenie.

"Jeszcze raz bardzo dziękuję. Aha, ważny komunikat. Będziemy emitowali również nasz program na antenie Jedynki. To już od 3 września o 22:20 będą dołączać w TVP Info także widzowie Jedynki" - doniósł Adamczyk. W tym samym odcinku gościem programu był minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek, który twierdził, że Polska jest w stanie realizować wielkie inwestycje, pomimo blokady środków z KPO.

Więcej o: