Fani polskich kryminałów będą zachwyceni. Na Netfliksie pojawił się serial na podstawie bestsellera

Oryginalne seriale Canal Plus będą trafiały również do oferty Netfliksa. Wcześniej podobne umowy gigant streamingu podpisywał z HBO Max i TVP. Fani polskich kryminałów powinni być zadowoleni.

Netflix nie tak dawno przedstawił swój nowy pomysł na poszerzenie biblioteki oraz grupy odbiorców. Najpierw platforma wykupiła prawa do emisji niektórych tytułów od HBO Max, a potem ogłosiła, że podobną umowę zawrze z Canal Plus. Kolejne seriale już pojawiają się w ofercie giganta streamingu.

Zobacz wideo Żmijowisko - jak wyglądał plan serialu?

"Żmijowisko" na Netfliksie. Gigant streamingu dołącza do oferty seriale Canal Plus

"Do serwisu Netflix trafi kilka produkcji Canal Plus - ale nie na wyłączność. Na podobnej zasadzie udostępniamy nasze treści innym dostawcom" - zapewniał Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal Plus Polska.

Z nowej oferty Netfliksa szczególnie zadowoleni powinni być fani polskich kryminałów. Platforma dorzuciła bowiem do swojej biblioteki adaptację bestsellerowego kryminału autorstwa jednego z najbardziej poczytnych pisarzy gatunkowych w naszym kraju - Wojciecha Chmielarza. Mowa o siedmioodcinkowej produkcji "Żmijowisko".

Serial wyreżyserowany przez twórcę filmu "Bogowie", "Chyłki" i "Belfra", Łukasza Palkowskiego trafił na Canal Plus już w 2019 roku. Opowiada o grupie trzydziestolatków, którzy przyjaźnią się od czasu studiów. Znajomi postanowili wyjechać wraz ze swoimi dziećmi na wakacje, odpoczynek jednak skończył się zaginięciem jednej z pociech. Dziewczyny mimo intensywnych poszukiwań nie udaje się odnaleźć. Ojciec 15-letniwj Ady nie może się z tym pogodzić i wraca na miejsce rodzinnej tragedii rok później, by dowiedzieć się, co się stało w feralne wakacje. W rolach głównych w serialu wystąpił Paweł Domagała, Agnieszka Żulewska, Hanna Koczewska, Piotr Stramowski oraz Cezary Pazura.

Więcej o: