Usłyszał pytanie o Sanah, poprosił o koło. Ostatnie wykorzystał przez Beatlesów i nie wygrał 125 tys. zł

W programie "Milionerzy" trudno przewidzieć dziedzinę, z której wiedza przyda się uczestnikom teleturnieju najbardziej. W ostatnim odcinku show, gracz dostał aż dwa pytania dotyczące muzyki rozrywkowej. Na żadne z nich nie znał odpowiedzi.

Teleturniej "Milionerzy" powrócił do stacji TVN po wakacyjnej przerwie. Kolejni uczestnicy mają szansę na wzbogacenie się o tytułową sumę. Jednak droga do miliona bywa trudna, wśród pytań pojawiają się różnorodne, często bardzo szczegółowe, zagadnienia z wielu kategorii. W ostatnim odcinku uczestnik zmierzył się z pytaniami muzycznymi.

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

Milionerzy. Słowa, którego wiersza Wisławy Szymborskiej możemy usłyszeć na płycie "sanah śpiewa Poezyje"?

Prowadzący teleturniej, Hubert Urbański zaprosił do gry Marka Ryńskiego, który najszybciej ze wszystkich potencjalnych uczestników programu odpowiedział na pytanie o Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Gracz bez problemu poradził sobie z pierwszymi pytaniami. Kłopoty zaczęły się przy kwocie dwóch tysięcy złotych.

Pytanie, które miało podwoić aktualną wygraną uczestnika dotyczyło płyty Sanah. "Słowa, którego wiersza Wisławy Szymborskiej możemy usłyszeć na płycie 'sanah śpiewa Poezyje'?" - spytał Urbański. Wśród możliwych odpowiedzi pojawiła się: A: "O śmierci bez przesady", B: "Radość pisania", C: "Głos w sprawie pornografii" i D: "Nic dwa razy". Gracz zdecydował się na wykorzystanie pierwszego koła ratunkowego i poprosił o pomoc publiczność. 81 procent obecnych w studiu zaznaczyło odpowiedź "D".

Milionerzy. Który z członków The Beatles jest bosy na okładce "Abbey Road"?

Uczestnik zaufał publiczności i zaznaczył prawidłowy tytuł. Kolejne pytanie muzyczne pojawiło się w odcinku dopiero przy pytaniu za 125 tysięcy złotych. Hubert Urbański poprosił gracza o wybór, który z członków grupy The Beatles na słynnym zdjęciu z okładki "Abbey Road" jest bosy. Gracz nie znał odpowiedzi na pytanie.

Postanowił wykorzystać kolejne koło ratunkowe i wykonał "telefon do przyjaciela". Przyszły teść uczestnika podobnie jak gracz nie znał, był pewien, która z odpowiedzi jest poprawna. Marek Ryński nie chciał ryzykować, zrezygnował z udzielenia odpowiedzi i opuścił studio z kwotą 75 tysiącach złotych.

Poprawna odpowiedź na pytanie to wariant "A", czyli Paul McCartney, który na popularnym zdjęciu idzie po przejściu dla pieszych przedostatni i jako jedyny nie ma na sobie butów.

Więcej o: