Jarosław Jakimowicz dostał nowy program. "Moim bezpośrednim szefem jest ksiądz"

Jakiś czas temu w atmosferze skandalu doszło do zakończenia współpracy Telewizji Polskiej z Jarosławem Jakimowiczem. Prezenter nie powiedział jednak ostatniego słowa i już niebawem ponownie pojawi się na ekranach. Tym razem będzie pracować dla konserwatywnego portalu, a jego przełożonym będzie ksiądz.

Dotychczas Jarosław Jakimowicz był uznawany za jednego z najbardziej kontrowersyjnych prezenterów Telewizji Polskiej. Przez kilka lat regularnie pojawiał się na ekranie, prowadząc m.in. społeczno-polityczne talk-show "W kontrze" oraz jeden z cyklów programu "Pytania na śniadanie Extra". Na antenie wielokrotnie głosił swoje konserwatywne poglądy i niewybredne żarty. W końcu czara goryczy się przelała.

Zobacz wideo Z którym politykiem poszedłbyś na piwo lub kawę? [SONDA]

Telewizja Polska zakończyła współpracę z Jakimowiczem. Prezenter zniknął z anteny

Zła passa Jarosława Jakimowicza rozpoczęła się już w połowie czerwca 2023 roku, wówczas stracił posadę w "Pytaniu na śniadanie". Już wtedy mówiło się, że powodem tej decyzji jest jego niedopasowanie do pozostałych członków ekipy. Miesiąc później prezenter decyzją Telewizyjnej Agencji Informacyjnej został odsunięty od prowadzenia programu "W kontrze". Choć definitywnie zaprzeczał, jakoby miał sobie coś do zarzucenia, to oficjalną przyczyną zwolnienia były jego "nieprzyzwoite zachowania" zwłaszcza w stosunku do kobiet, a co za tym idzie stale napływające skargi. Wówczas w mediach pojawiły się doniesienia, że teraz spróbuje swoich sił w polityce, startując w zbliżających się wyborach.

Jakimowicz powraca z nowym formatem. Poprowadzi go na konserwatywnym portalu

Wszystko wskazuje jednak na to, że prezenter nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W miniony weekend za pośrednictwem mediów społecznościowych zaprzeczył doniesieniom, jakoby dołączył do jakiejkolwiek partii politycznej. Jednocześnie poinformował, że już niebawem wróci do pracy. Okazało się, że został członkiem ekipy konserwatywnego portalu Prawy.pl, na którym będzie prowadzić swój pierwszy program publicystyczny. – Jutro zaczynam nadawanie. Ja tak naprawdę pracuję tam od sierpnia, ale moim warunkiem było przebudowanie studia, stworzenie warunków telewizyjnych. (...) Przedłużyło się, bo pan stolarz nie polakierował, nie sprawdził, że lakiernia ma wakacje – opowiadał o kulisach na nagraniu opublikowanym na Instagramie.

 

W nowym formacie Jakimowicz będzie przeprowadzał wywiady. Pierwszą osobą, z którą porozmawia, będzie ksiądz, który, jak się okazało, jest również jego bezpośrednim przełożonym. – Portal prawy.pl ma swoją telewizję. Ludzie prawi znają ten portal. Moim bezpośrednim szefem jest ksiądz Ryszard Halwa. Pozdrawiam cię, Rysiu. I to jutro będzie mój pierwszy gość – zapowiedział prezenter. Program z jego udziałem będzie emitowany na żywo trzy razy w tygodniu: w każdy poniedziałek, środę oraz piątek o godzinie 18:00.

Więcej o: