Nowa kobieca twarz TVP Info na horyzoncie. Kim jest Anna Bogusiewicz?

W ostatnich miesiącach głośno było o odejściu Karoliny Pajączkowskiej z TVP Info. Natomiast od kilku miesięcy w stacji informacyjnej narodowego nadawcy coraz częściej pojawia się Anna Bogusiewicz. Od lat jest związana z TVP, ale zrobiło się o niej głośno teraz, gdy dołączyła do grona prezenterek programu "Plan dnia". Czym się wcześniej zajmowała?

Anna Bogusiewicz to prezenterka TVP Info, która związana jest ze stacją już od kilku lat. Jednak zanim trafiła do świata telewizji, to próbowała swoich sił jako modelka. Znalazła się nawet wśród finalistek konkursu Miss Polski 2008, ale nie zdobyła wówczas korony. To jednak otworzyło jej drogę do dalszej kariery.

Więcej ciekawych artykułów ze świata telewizji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Czy masz zaufanie do mediów? [SONDA]

TVP Info ma nową "kobiecą twarz". Kim jest Anna Bogusiewicz?

Dziennikarka nie wstydzi się swojej przeszłości i chętnie opowiada o niej w swoich mediach społecznościowych. Jakiś czas temu na Instagramie udostępniła post, w którym opowiedziała, jak wspomina udział w konkursie sprzed 15 lat:

Poznałam wówczas wielu ciekawych i cudownych ludzi, ale przede wszystkim świetne dwadzieścia siedem dziewczyn-finalistek, w tym przyjaciółkę na całe życie. Każda z nas była inna, ale wiele nas łączyło. Nie miałyśmy sztucznych rzęs, przedłużanych włosów, ani silikonu tu i tam. Miałyśmy za to apetyt na cudowną przygodę, zdroworozsądkowe podejście do sprawy i sympatię do siebie nawzajem – wyznała.
 

Następnie reprezentowała nasz kraj w Albanii podczas konkursu Miss Globe International, przez co zaczęły spływać do niej kolejne propozycje zawodowe. Jednakże postanowiła spróbować swoich sił w dziennikarstwie i zatrudniła się jako dokumentalistka w redakcji "Wiadomości" TVP1.

Włodarze mediów narodowych najwidoczniej w końcu dostrzegli jej potencjał i na przełomie 2020 i 2021 roku Bogusiewicz rozpoczęła pracę jako prezenterka popołudniowych i wieczornych serwisów informacyjnych w TVP Info. Widzowie tej stacji mogą ją także kojarzyć z "Info Poranku", ale od kilku dni dziennikarka zyskała kolejny awans.

Od września Bogusiewicz dołączyła do grona prezenterek programu "Plan dnia", który dotychczas prowadziły na zmianę Magdalena Ogórek i Ewa Bugała. Tabloidy grzmią, że była modelka może z czasem zająć miejsce byłej kandydatki na prezydentkę, która przez niektórych jest nazywana pieszczotliwie "ulubienicą TVP". 

Całkiem możliwe, że jeżeli dziennikarka sprawdzi się w nowej roli, jaką będzie odpytywanie polityków (głównie partii rządzącej), to niewykluczone, że w przyszłości będziemy mogli oglądać ją jeszcze częściej na antenie stacji informacyjnej narodowego nadawcy. 

Więcej o: