Dlaczego Anita Sokołowska odeszła z "Przyjaciółek"? Decyzję podjęła prawie 2 lata temu

Nowy sezon "Przyjaciółek" trafił na antenę kilka dni temu, wywołując wiele skrajnych emocji wśród widzów. Już w 2. odcinku bohaterki musiały zmierzyć się ze śmiercią Zuzy, w którą przez ponad dekadę wcielała się Anita Sokołowska. Dlaczego jej wątek został zakończony?

"Przyjaciółki" to jeden z najpopularniejszych seriali Telewizji Polsat. Pierwszy odcinek trafił do emisji 6 września 2012 roku, a jego bohaterki błyskawicznie zaskarbiły sobie serca widzów, którzy wciąż za zapartym tchem śledzą ich pełne zawirowań losy. W główne role od początku wcielają się Małgorzata Socha, Magdalena Stużyńska, Joanna Liszowska i Anita Sokołowska, dla której 22. sezon jest ostatnim.

Zobacz wideo Anita Sokołowska: Czasem nie możesz zejść ze dwie godziny ze sceny, żeby zmienić sobie podpaskę [Okres w moim życiu]

"Przyjaciółki". Zuza umiera w 2. odcinku 22. sezonu serialu

14 września 2023 roku odbyła się premiera 256. odcinka "Przyjaciółek", w którym Anita Sokołowska po raz ostatni pojawiła się w roli przebojowej Zuzy Markiewicz. Tym razem zobaczyliśmy ją jednak nie pełną energii, a leżącą w łóżku, wycieńczoną po nierównej walce z nowotworem. Inga, Anka oraz Patrycja, gdy tylko dowiedziały się, że jej stan jest poważny, postanowiły, nie bacząc na okoliczności, odwiedzić ją w Berlinie.

 

Spotkanie pełne było wzruszeń, które przywołały wspomnienia szczęśliwych wspólnie spędzonych chwil. Bohaterka do końca nie traciła swojego nietuzinkowego poczucia humoru i starała się rozchmurzyć zrozpaczone koleżanki. Na koniec zdążyła jeszcze poprosić je, by żyły pełnią życia i wyciskały je jak cytrynę. Chwilę później, wtulona w nie, oddała ostatnie tchnienie.

Anita Sokołowska odchodzi z "Przyjaciółek". Przed aktorką nowe wyzwania zawodowe

Widzowie spodziewali się tego, co nastąpi, gdy w premierowym odcinku nowej transzy serialu Inga, Anka i Patrycja w dowiedziały się, że Zuza jest w ciężkim stanie i nie zostało jej zbyt wiele czasu. Do ostatnich chwil łudzili się jednak, że bohaterka cudem wyzdrowieje, w końcu zawsze wychodziła bez szwanku z nawet największych tarapatów. Fragment tych scen Polsat opublikował na Facebook’u. W komentarzach natychmiast posypały się pełne niedowierzania słowa.

Przykre będzie, kiedy odejdzie przy dziewczynach. Odcinek do płaczu
Proza życia przedstawiona w serialu - ciężki ale prawdziwy odcinek. Z życia wzięte
Widziałam i wylałam morze łez
Najbardziej traumatyczne przeżycie i strata pośród wszystkich sezonów

– pisali fani. Wielu zastanawia się, dlaczego aktorka zdecydowała się zakończyć współpracę z produkcją. Okazuje się, że nie była to nagła decyzja, bo o swoich planach informowała reżysera i producentów prawie 2 lata temu.

W poprzednim sezonie z pewnością wielu dostrzegło, że jej wątek został znacznie okrojony. Najpierw Zuza zachorowała, a później udała się w podróż, łącząc się z serialowymi przyjaciółkami wyłącznie online. Jak informowała Plejada, dla Anity Sokołowskiej nie była to łatwa decyzja, lecz postanowiła w końcu skupić się na innych projektach, z czym absorbująca praca na planie "Przyjaciółek" zaczęła jej kolidować. W najbliższym czasie ma bowiem wyreżyserować spektakl, a także zagrać kilka ról na dużym ekranie.

Więcej o: