TVN24 odkodowany na czas wyborów. Dla wszystkich abonentów i bez żadnych opłat

Nadawca kanałów informacyjnych TVN24 i TVN24 BiS zdecydował się na odkodowanie tych dwóch stacji do czasu wyborów parlamentarnych. Stacja jest dostępna w ramach tzw. otwartego okna dla wszystkich abonentów platformy satelitarnej Canal+ i największych sieci kablowych, takich jak: UPC Polska/Play, Vectra, Multimedia Polska i Toya.

TVN24 to najchętniej oglądany kanał informacyjny w Polsce. Pomimo tego, że jest to stacja płatna, to pod względem oglądalności przebija także TVP Info, które jest dostępne w darmowej telewizji naziemnej. Oglądalność stacji informacyjnych grupy TVN Warner Bros. Discovery może jeszcze bardziej wzrosnąć, ponieważ nadawca zdecydował się odkodować sygnał swoich kanałów dla abonentów, którzy w swojej ofercie do tej pory nie mieli dostępu do TVN24 i TVN24 BiS.

Więcej ciekawych artykułów ze świata telewizji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Na kogo zagłosujesz w nadchodzących wyborach? [SONDA]

TVN24 i TVN24 BiS całkowicie za darmo dla abonentów wielu operatorów

Otwarty dostęp do dwóch stacji informacyjnych będzie tymczasowy – zakończy się 16 października, czyli dzień po wyborach parlamentarnych. Odkodowanie jest automatyczne i aby oglądać kanały, wystarczy po prostu je włączyć. Jako pierwszy na taki krok zdecydował się operator telewizji kablowej Play/UPC Polska. Jak podaje serwis teleshow.wp.pl, to nadawca zaproponował takie rozwiązanie. Ponadto warto zwrócić uwagę, że w ostatnim czasie zwiększono liczbę udostępnianych treści na kanale TVN24 w YouTube.

Natomiast z informacji podanych przez Wirtualne Media wynika, że z tej propozycji nadawcy postanowili skorzystać także inni operatorzy. Na bezpłatny dostęp do TVN24 i TVN24 BiS mogą liczyć również abonenci platformy satelitarnej Canal+ oraz sieci kablowych Vectra, Multimedia Polska i Toya, którzy nie posiadają tych kanałów w ramach wykupionych pakietów telewizyjnych. 

Warto wspomnieć, że na taki krok nie zdecydowała się największa platforma satelitarna, czylI Polsat Box. Rzeczniczka firmy, Olga Zomer w rozmowie z portalem przyznała, że póki co nie ma podjętych żadnych ustaleń w tej sprawie. Można się jedynie domyślać, że ten operator nie chce w ten sposób tworzyć konkurencji dla kanału informacyjnego Polsat News, który jest dostępny dla abonentów wszystkich pakietów.

Więcej o: