W obsadzie hitu Netfliksa zagrała rodzina Viki Gabor. Serial oglądany jest na całym świecie

Nowy polski serial Netfliksa szybko zyskał rzeszę międzynarodowych fanów. "Infamia" to serial o społeczności Romów w Polsce, który zdobywa również bardzo dobre recenzje. Okazuje się także, że w produkcji wzięli udział bliscy Viki Gabor. O kim konkretnie mowa i w jakich bohaterów się wcielili?

"Infamia" jest dostępna na Netfliksie od 6 września i produkcja od razu wskoczyła do rankingu 10 najchętniej oglądanych seriali w Polsce. Serial obecnie znajduje się na drugim miejscu, a rodzimi, jak i zagraniczni recenzenci chwalą produkcję. Redakcja "New York Timesa" porównała ją do innego hitu Netfliksa "Unorthodox", który przedstawia społeczność ortodoksyjnych Żydów.

Więcej ciekawych artykułów ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Viki Gabor o kontakcie z rówieśnikami. Woli towarzystwo starszych osób?

"Infamia" podbija Netfliksa. W obsadzie znalazła się rodzina Viki Gabor

W obsadzie serialu nie znajdziemy rozpoznawalnych nazwisk, ale pojawiło się tam wiele ciekawych postaci. W produkcji wystąpiła m.in. rodzina znanej wokalistki Viki Gabor, która wielokrotnie w rozmowach podkreślała, jak ważna jest dla niej familia: 

Mam romskie korzenie, a moja mama do dziś śpiewa i tańczy w romskim zespole Kale Jakha (Czarne Oczy). To ona nauczyła mnie stawiania dźwięków, frazowania, emisji i interpretacji. To ją podziwiałam na scenie i to ona z moim tatą są dla mnie pierwszymi guru muzycznymi" – mówiła w rozmowie z 'Tygodnikiem Solidarność'.

Teraz, gdy serial zdobył już dużą popularność, to całkiem możliwe, że bliscy piosenkarki także staną się sławni. Jej siostra, Melisa Gabor gra Aśkę, a ojciec rodziny Dariusz Dabor wcielił się w rolę ochroniarza Józefa (Branko Djurić). Chociaż ich role są epizodyczne, to fani młodej piosenkarki szybko zauważyli ich obecność w serialu.

Ponadto uważają, że Melisa Gabor jest bardzo podobna do swojej młodszej o trzy lata siostry. W zeszłym roku Viki opublikowała na Instagramie zdjęcie ze swoją starszą siostrą, a wiele komentujących wskazywało na wielkie podobieństwo, które je łączy.

 

O czym opowiada "Infamia"?

Po latach życia w Wielkiej Brytanii, nastoletnia Romka Gita i jej rodzina wracają do rodzimej Polski, co nie podoba się nastolatce. Po powrocie, dziewczyna próbuje odnaleźć siebie i odkrywa swoje pasje, jednocześnie prowadząc życie zwyczajnej siedemnastolatki. Jednak kiedy się zakocha, będzie musiała balansować między współczesnym światem nastolatków a tradycyjnymi rodzinnymi zasadami.

 

Za "Infamię" odpowiadają Anna Maliszewska i Kuba Czekaj, a scenariusz napisali Dana Łukasińska, Julita Olszewska i sama Anna Maliszewska. W głównych rolach występują Zofia Jastrzębska, Kamil Piotrowski, Magdalena Czerwińska, Artur Dziurman, Branko Djurić czy Josef Feco.

Więcej o: