Zobaczyłyśmy dywan i już wiedziałyśmy, że to serial, który pokochamy. Natasha Lyonne nie zawodzi w "Poker Face"

Wracamy po wakacjach z nowym sezonem "POPkultury" - oglądajcie uważnie, bo doszło do kilku zmian.

Tym razem polecimy wam rzeczy, które obejrzałyśmy w wakacje, a także opowiemy o nowości od SkyShowtime. "Poker Face" to dziesięcioodcinkowy serial kryminalny Riana Johnsona, który od 15 sierpnia można wreszcie oglądać w Polsce. Czekałyśmy, bo uwielbiamy Natashę Lyonne, a jej nowy tytuł błyskawicznie otrzymał "certyfikat świeżości" na portalu Rotten Tomatoes, zdobywając ocenę krytyków na poziomie 98 proc. pozytywnych recenzji. Zobaczcie odcinek.

Zobacz wideo Przeholowała aż tak, że potrzebowała operacji serca. Prawdziwa blizna "zagrała" potem w serialu

"Teściowie 2" - byliśmy na premierze filmu, który bije rekord  

Nie mogłyśmy też nie zahaczyć o świeżutką, bo niespełna tygodniową premierę kinową, jaką są "Teściowie 2". Film zanotował imponujący wynik sprzedanych biletów w weekend premiery - 130 tys. biletów to najlepszy wynik polskiego filmu w tym roku. Z Mają Ostaszewską, którą od 22 można też oglądać w kinach w "Zielonej granicy" Agnieszki Holland, udało się porozmawiać o jej bohaterce Małgosi i jej nowym związku, ale także postrzeganiu w społeczeństwie relacji kobiety sporo starszej od partnera. 

"Teściowie 2" to kontynuacja produkcji z 2021 roku, opartej na sztuce teatralnej "Wstyd" Marka Modzelewskiego. W swoich rolach wracają Maja Ostaszewska, Iza Kuba i Adam Woronowicz. Dołącza do niech Eryk Kulm Jr. 

"Teściowie 2" - fabuła

Po niedoszłym ślubie, o którym dowiedzieliśmy się w "Teściach", Weronika i Łukasz stwierdzają, że jednak chcą zalegalizować związek. Tym razem postanawiają zorganizować wesele i ślub w nadbałtyckim kurorcie. Wanda i Tadeusz wraz z psem Mirelką, a także mama pana młodego Małgorzata, która w tym czasie zdążyła wziąć rozwód i na lotnisku pojawia się z kilkanaście lat młodszym mężczyzną oraz swoją matką, po raz kolejny zmierzą się ze swoimi, bardzo różnymi, poglądami na życie i doświadczeniami.

Za scenariusz filmu, tak jak w przypadku pierwszej części, odpowiada Marek Modzelewski. Reżyserką została Kalina Alabrudzińska. - Uśmiałam się, czytając scenariusz. Spodobał mi się kierunek, w jakim zmierza ta historia. Bardzo też chciałam spotkać się w pracy z Izą Kuną (ponownie) oraz Mają Ostaszewską i Adamem Woronowiczem. Poczułam, że "Teściowie 2" dają mi szansę zrobić naprawdę zabawną komedię, która jednocześnie może być przejmująca - mówi reżyserka o filmie.

Więcej o: