Opublikowali wideo z gigantyczną prezerwatywą na pomniku narodowym. Netflix oburzył mieszkańców: Brak szacunku

Na oficjalnym Instagramie Netfliksa pojawiło się nagranie, na którym jeden z pomników w Buenos Aires został "ubrany" w gigantyczną różową prezerwatywę. Promocja finałowego sezonu serialu "Sex Education" nie spodobała się komentującym film.

21 września na platformie Netflix pojawił się czwarty sezon hitowego serialu "Sex Education". Twórcy produkcji zapowiedzieli, że to już ostatnia seria skupiająca uwagę na problemach nastolatków z Moordale. Odcinki mają nieco poważniejszy ton, a ich bohaterowie powoli zaczynają wchodzić w dorosłość.

Zobacz wideo "Sex Education" - zwiastun finałowego sezonu

Netflix promuje czwarty sezon "Sex Education". Nagranie budzi kontrowersje

Premierze serialu towarzyszy oczywiście szeroka promocja. Kreatywne billboardy nawiązujące do produkcji pojawiły się także w Polsce. Zdjęcia promocyjne z wymownym hasłem "kończymy razem" pokazują bohaterów serii w chwili osiągania orgazmu. Największą sensację wywołało jednak nagranie, na którym można zobaczyć pomnik w Argentynie.

Na oficjalnym Instagramie Netfliksa pojawiło się wideo z Buenos Aires. W nawiązaniu do edukacji seksualnej, która jest głównym motywem serialu, na nagraniu widać, jak na jednym z tamtejszych pomników umieszczono prezerwatywę.

 

Mowa o monumencie zwanym El Obelisco, który został wybudowany w 1936 roku w 400. rocznicę osiedlenia się pierwszych hiszpańskich osadników w Río de la Pata. To wizytówka miasta, którą często wykorzystuje się w celach promocyjnych. W 30. rocznicę tzw. Nocy ołówków pomnik został zmieniony w gigantyczny ołówek.

"Jak wytłumaczyć dzieciom, dlaczego to jest na pomniku?"

Jak czytamy na eltiempolatino.com, viralowe wideo z prezerwatywą ozdobioną logiem Netfliksa zostało wygenerowane komputerowo przez CGI. Mimo to nagranie spotkało się z ogromną krytyką komentujących. "Co to za pomysł na rujnowanie pomników?", "Kto na to pozwolił?", "Brak szacunku", "To już przesada" - grzmią mieszkańcy Argentyny w komentarzach. "Jak wytłumaczyć dzieciom, dlaczego to jest na pomniku?" - pyta jedna z oburzonych komentatorek. Na ostatnie pytanie odpowiedzi warto poszukać właśnie w serialu, który edukuje nie tylko nastolatków, lecz także ich rodziców, którzy również zmagają się z wieloma wyzwaniami, kiedy ich pociechy dorastają.

Chociaż El Obelisco nie został naprawdę przykryty prezerwatywą z okazji premiery czwartego sezonu serialu Netfliksa, zdarzyło się to 18 lat temu. W 2005 roku podczas Światowego Dnia AIDS różowy kondom ozdobił pomnik narodowy, aby przypomnieć mieszkańcom o konieczności badań oraz stosowania zabezpieczeń podczas współżycia. 

Więcej o: