Miała 22 lata, gdy go poślubiła. Nie bił jej tylko po twarzy, bo była "maszynką do zarabiania pieniędzy"

Linda Evangelista jest uznawana za jedną z najbardziej zasłużonych i wpływowych modelek wszech czasów. Gdy odnosiła największe sukcesy w branży, prywatnie nie była szczęśliwa. Dopiero niedawno otworzyła się na bolesne doświadczenia z przeszłości, wyjawiając, jakie piekło zgotował jej mąż.

Linda Evangelista karierę w modelingu rozpoczęła w 1984 roku. To właśnie wtedy podpisała kontrakt z Elite Model Management i przeprowadziła się z Kanady do Nowego Jorku. Brała udział w kampaniach reklamowych, a jej twarz zaczęła pojawiać się na okładkach najpopularniejszych magazynów nie tylko w USA, ale i na świecie.

Zobacz wideo Jak teraz wygląda życie Magdy Stępień? "Teraz zarabiam, wcześniej tych pieniędzy nie miałam"

Miała 22 lata, gdy go poślubiła. Pierwsze małżeństwo było dla niej koszmarem

Wkrótce zaczęła chodzić również po pokazach i wyjeżdżać na zagraniczne kontrakty. Była rozchwytywana przez najbardziej cenionych w branży projektantów i fotografów, w tym zwłaszcza tych francuskich. Podczas pobytu w Paryżu opiekę nad nią sprawował szef tamtejszego oddziału agencji, do której należała, Gérald Marie. Między modelką a starszym o 15 lat mężczyzną od razu zaiskrzyło. Szybko wyszło na jaw, że łączy ich coś więcej niż tylko praca. Po niespełna 3 latach związku, w 1987 roku para stanęła na ślubnym kobiercu. Chętnie pokazywali się razem publicznie, sprawiali wrażenie szczęśliwych, lecz za zamkniętymi drzwiami rozgrywał się prawdziwy dramat, o którym Evangelista opowiedziała dopiero po rozwodzie.

Linda Evangelista była ofiarą przemocy domowej. Mąż przez wiele lat znęcał się nad nią fizycznie

W kuluarach przez wiele lat mówiono, że Gérald Marie jest kobieciarzem. Nie było tajemnicą, że swoją pozycję wykorzystywał do nawiązywania relacji z aspirującymi modelkami marzącymi o karierze. Sprawa nabrała jednak powagi, gdy wiele z nich oskarżyło go o molestowanie, napaść na tle seksualnym, a nawet gwałt. Czynów tych miał się dopuszczać na przestrzeni 30 lat. Jedną z co najmniej 15 jego ofiar jest m.in. była żona Mickeya Rourke’a, Carre Otis.

Medialne doniesienia okazały się sporym zaskoczeniem dla Evangelisty. Choć przez trwające 6 lat małżeństwo zdążyła poznać mroczną stronę Géralda, to o precedensie wykorzystywania kobiet nie miała pojęcia. - Kiedy dowiedziałam się, że skrzywdził wiele, wiele kobiet, zgwałcił wiele kobiet… Złamało mi to serce - mówiła ze łzami w oczach w dokumencie "The Super Models" Apple TV+. To dało jej siłę, by opowiedzieć o koszmarze, który sama przeżywała przez kilka lat.

 

Evangelista przyznała, że również była ofiarą Marie. Regularnie ją bił, najczęściej bez żadnego konkretnego powodu, lecz wiedział, jak to zrobić, by nie zostawiać śladów. W końcu twarz była jej potrzebna do zarabiania pieniędzy, z których ochoczo korzystał. - Wiedział, że nie wolno dotykać mojej twarzy, nie wolno dotykać maszynki do zarabiania pieniędzy - mówiła. W 1993 roku modelka postanowiła dać temu kres i wystąpiła o rozwód. Nie było to jednak łatwe, bo Marie nie chciał się zgodzić i długo walczyli ze sobą w sądzie. Ostatecznie jednak dopięła swego. Małżeństwo formalnie zakończyło się w 1993 roku. - Gdy miałam 27 lat, udało mi się opuścić to małżeństwo. (...) Byłam bezpieczna i odzyskałam wolność - wspominała w programie.

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Bezpłatna infolinia czynna jest całodobowo pod numerem telefonu 800 12 00 02. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie. Jeśli występuje zagrożenie życia - dzwoń na numer alarmowy 112.

Więcej o: