11-letni Dawid Kwiatkowski wystąpił w "Rozmowach w toku". W programie pojawił się z bratem

Niewielu wie, że w wieku 11 lat Dawid Kwiatkowski wystąpił w "Rozmowach w toku". Wówczas nie był jeszcze sławny i choć wiele wskazywało na to, że pójdzie w ślady starszego brata, Michała, to nikt nie przypuszczał, jak piorunująca będzie jego kariera. Dziś jest jednym z najpopularniejszych wokalistów w Polsce.

Dawid Kwiatkowski nigdy nie ukrywał, że motywacją i autorytetem w drodze do kariery był dla niego zawsze starszy brat, Michał Kwiatkowski, który już ponad 20 lat działa prężnie na francuskim rynku muzycznym. To właśnie z jego pomocą nagrał swój pierwszy profesjonalny cover piosenki "Ostatni" z repertuaru Edyty Bartosiewicz. Niedługo później zaczął działać w sieci, publikując na YouTube własne interpretacje największych hitów.

Zobacz wideo Kuba Szmajkowski o zajęciu fotela jurorskiego w The Voice Kids za Dawida Kwiatkowskiego. "Być może się to wydarzy"

Debiutował, będąc nastolatkiem. Dziś jest jednym z najpopularniejszych muzyków w Polsce

Będąc nastolatkiem, występował na scenie wraz z zespołem "Two of Us", wygrywając pierwsze konkursy dla młodych talentów. Solowa kariera była jednak jego największym marzeniem. W 2013 roku wydał pierwszy singiel "Biegnijmy", a później kolejny pod tytułem "Na zawsze", którymi promował debiutancki album "9893". Płyta zyskała status złotej na trzy tygodnie przed oficjalną premierą. Dalej wszystko potoczyło się błyskawicznie i dziś Dawid Kwiatkowski jest jednym z najpopularniejszych wokalistów młodego pokolenia w rodzimej branży muzycznej. Na jego dyskografię składa się już 7 albumów studyjnych i kilkanaście wielkich hitów, które nieustannie podbijają listy przebojów. Choć ma zaledwie 27 lat, to za swoją ciężką pracę otrzymał już wiele prestiżowych nagród. Do najważniejszych należą Europejska Nagroda Muzyczna MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy oraz Bursztynowy Słowik.

Kwiatkowski wystąpił w "Rozmowach w toku". Gościem programu był jego starszy brat

Niewielu wie, że Dawid Kwiatkowski nabywał doświadczenia przed kamerą już jako dziecko. Jakiś czas temu na profilu "tele.nostalgia" na Instagramie pojawił się wpis, przypominający jego występ w popularnym programie "Rozmowy w toku", który prowadziła Ewa Drzyzga. Miał wówczas zaledwie 11 lat.

 

Nie był wówczas jeszcze wokalistą. Został zaproszony jako młodszy o 13 lat brat wspomnianego Michała Kwiatkowskiego. Podczas dyskusji przyznał otwarcie, że marzy o karierze i wydaniu swojej debiutanckiej płyty. Snuł wielkie plany na przyszłość, lecz wielu myślało, że to tylko dziecięce pragnienia i nikt wówczas nie przypuszczał, że za kilka lat naprawdę spełni wszystko to, o czym mówił z taką ekscytacją. Jeden z fanów dostrzegł w młodym wokaliście podobieństwo do aktora, który w kultowym serialu "Przyjaciele" wcielał się w postać Rossa.

Myślałam, że to mały David Schwimmer.
Więcej o: