Wielki przebój Violetty Villas w programie TVP. Jest reakcja syna uwielbianej divy

W nowym show telewizyjnej Dwójki na tapet są brane najpiękniejsze polskie piosenki. W ostatnim odcinku "Rytmów Dwójki" śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska-Whiskerd wraz ze zwyciężczynią 12. edycji "The Voice of Poland", Martą Burdynowicz postanowiły zaśpiewać legendarny utwór Violetty Villas pt. "Dla Ciebie mamo". Wykonanie wzbudziło tak wiele emocji, że o komentarz pokusił się nawet syn Villas, Krzysztof Gospodarek.

"Dla Ciebie mamo" jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych piosenek legendarnej wokalistki, który do dzisiaj jest bardzo chętnie słuchany przez rzeszę Polaków. To niezwykle sentymentalny utwór, a za jego tekst odpowiadają Stanisław Werner i Mirosław Łebkowski. Natomiast muzykę do piosenki skomponował Adam Skorupka.

Więcej ciekawych artykułów ze świata telewizji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Violetta Villas swoim głosem zachwycała widownie w Las Vegas i Paryżu, ale Polska ją zniszczyła

Pamięć o Violetcie Villas wciąż żywa. W TVP wybrzmiał jej legendarny utwór

W ostatni piątek na antenie TVP2 wyemitowano trzeci odcinek programu "Rytmy Dwójki", w którym śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska-Whiskerd w duecie ze zwyciężczynią 12. edycji "The Voice of Poland", Martą Burdynowicz zaśpiewały "Do ciebie, mamo" w własnej interpretacji.

Alicja Węgorzewska-Whiskerd na swoim profilu w mediach społecznościowych zamieściła zdjęcie z wydarzenia, dedykując wykonanie swojej mamie, która była obecna podczas nagrań programu. "Zawsze chciałam tę piosenkę zaśpiewać i zadedykować mojej kochanej Mamie" – czytamy.

O komentarz występu pokusił się nawet syn divy: Nikt jeszcze tego tak nie śpiewał

Ich wykonanie poruszyło wielu internautów, a o skomentowanie występu pokusił się nawet Krzysztof Gospodarek, który jest synem zmarłej w 2011 roku artystki. W rozmowie z serwisem shownews.pl wyznał, że ten duet również trafił do jego serca.

Jestem pełen podziwu dla Alicji Węgorzewskiej i dziękuję, że odważyła się na wykonanie tej pieśni, bo to nie jest piosenka, tylko pieśń, i to taka, która wymaga największych emocji. Widać, że pani Węgorzewska włożyła w swój wykon wiele wysiłku i nadała temu operowy styl. Nikt jeszcze tak tego nie śpiewał – czytamy.

Gospodarek pokusił się nawet o wyjawienie kilku historii związanych z Violettą Villas. "Mama powtarzała mi, że im ludzie staja się starsi, tym bardziej potrzebują miłości, i ta pieśń jest właśnie o tym. Niektórzy byli tak wdzięczni Violettcie za 'Do ciebie, mamo', że razem z kwiatami wręczali jej zdjęte z dłoni złote pierścionki albo bransoletki" – wyjawił.

Postanowił także pochwalić zwyciężynię programu "The Voice of Poland", Martę Burdynowicz. Docenił jej wkład w wykonanie legendarnego utworu. "Zaintrygowała mnie w tym występie druga wokalistka, nie znam jej dobrze, ale w tej pieśni podobnie rozkłada akcenty, jak moja mama, i robi to dobrze" – podsumował.

Więcej o: